CSU Craiova o invinge pe ACS Poli Timisoara si urca la sefie in playout

Victorie la limita pentru CSU Craiova, scor 1-0 (0-0), in meciul de duminica disputat pe teren propriu cu ACS Poli Timisoara.

Nuno Rocha a marcat unicul gol al meciului in minutul 70 cu o reluare din sase metri la pasa lui Mazarache.

Cu un minut inaintea deschiderii scorului banatenii au ratat cea mai mare ocazie a lor prin Ovidiu Popescu. Mingea trimisa de acesta a lovit transversala.

CSU Craiova a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce fundasul Valentin Iliev a primit rosu direct pentru un fault comis in postura de ultim aparator asupra lui Barbut. Jucatorul Timisoarei ar fi ramas singur cu Straton in absenta faultului comis de bulgar.

Oltenii au acumulat 22 de puncte, egaland pe CSMS Iasi in fruntea clasamentului din playout, in timp ce banatenii se afunda la retrogradare si raman cu 15 puncte in subsolul ierarhiei.