CSM Poli Iasi si Viitorul deschid etapa a 5-a cu o remiza fara goluri

Echipele CSM Poli Iasi si Viitorul au incheiat la egalitatea, scor 0-0, vineri seara, in prima partida din etapa a 5-a.

Italianul Piccioni a ratat in minutul 10 cea mai mare ocazie a inceputului de meci. Cei de la Viitorul au amenintat in premiera poarta adversa la jumatatea reprizei prin reluarea lui Chitu. Grahovac s-a opus providential.

Cea mai mare ocazie a meciului a apartinut gazdelor la patru minute dupa inceputul reprizei secunde. Bole a centrat de pe dreapta si Cristea a trimis in transversala.

Jocul s-a mutat la cealalta poarta si Purece a amenintat in doua randuri poarta aparata de Grahovac, fara insa a crea pericol.

Portarul iesenilor a avut de lucru in minutul 57 la sutul lui Chitu, dupa care mingea a ajuns la Casap si acesta a trimis mult peste poarta.

Viitorul a ratat ultima ocazie a meciului, in minutul 88, cand l0a obligat pe Grahovac la un reflex salvator.