Craiova invinge Sepsi dupa un meci cu cinci goluri

Sursă foto: facebook.com/CSUCOfficial

CSU Craiova revine pe locul doi in clasament dupa victoria obtinuta, marti seara, pe terenul nou-promovatei Sepsi Sf.Gheorghe, scor 3-2. Meciul a fost live text aici.

Oltenii au condus de fiecare data si Sepsi a revenit in doua randuri restabilind egalitatea, insa in minutele de final Bancu a adus victoria Craiovei cu prima sa reusita din acest sezon.

Craiova acumuleaza 22 de puncte si trece deasupra echipelor FCSB si Astra in ierarhia din Liga 1 Betano, fiind la trei puncte de liderul CFR Cluj.

Burlacu a deschis scorul in minutul 18 dupa un inceput fara ocazii de gol. Mitrita i-a pasat in marginea careului si Burlacu, jucator aflat intr-o forma foarte buna, a strecurat mingea pe langa portarul Feher.

Ocazie de 2-0 ratata de Craiova cu zece minute inaintea pauzei in urma unui corner la lovitura de cap trimisa de Spahija si scoasa peste bara de portarul Feher.

Ratare incredibila a lui Gustavo in minutul 44 la centrarea lui Martic din flancul drept. Mijlocasul brazilian a ratat intalnirea cu mingea in fata portii.

Acelasi Gustavo a irosit o alta sansa de gol in minutul 45 cu o lovitura de cap imprecisa la centrarea lui Burlacu din stanga.

Intr-un moment in care Craiova incerca sa adoarma jocul, gazdele au egalat prin Hadnagy, acesta trimitand cu capul pentru 1-1.

Craiova avea sa revina la conducere dupa doar opt minute in urma unui penalty transformat de Gustavo si pe care il obtinuse Bancu.

Dupa doar doua minute Sepsi a egalat a doua oara. Astafei a plecat de langa Bancu la o pasa printre si a trimis pe langa Mitrovic.

Bancu s-a revansat dupa zece minute si a marcat golul victoriei craiovene la Brasov.

Sepsi Sf. Gheorghe: Fejer - Burlacu, Ursu, Oros, Dumbravă - Ghinga, Petrovikj - Huiban (Astafei '58), P. Petre, Papsys (Nikolici '71) - Hadnagy (Damian '80). Antrenor: Valentin Suciu

CSU Craiova: Mitrovic - Spahija (Roman '71), Kelic, Tiago Almeida - Martic, Mateiu, Screciu (Briceag '76), Bancu - Gustavo, Burlacu (Buzan '87), Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia

Cartonaşe galbene: Mitriţă '7, Screciu '56, Bancu '57