Concordia Chiajna s-a salvat de la retrogradare

Echipa Concordia Chiajna a castigat, marti seara, in deplasare cu Petrolul Ploiesti, scor 1-0, in penultima etapa a playout-ului Ligii 1 si si-a asigurat matematic ramanerea in primul esalon.

Unicul gol al meciului de pe "Ilie Oana" a fost marcat de fundasul Odibe cu o lovitura de cap din sase metri in urma unui corner (min.16).

Oaspetii au ratat o lovitura de la 11 metri dupa pauza, in minutul 53, prin atacantul Artem Milevsky.

Concordia Chiajna acumuleaza 34 puncte in conditiile in care FC Voluntari, echipa de pe locul de baraj, are 25 de puncte.

In aceste conditii, FC Voluntari este condamnata la barajul pentru ramanerea in prima liga, baraj pe care il va sustine cu invingatoarea barajului dintre echipele de pe locul doi din seriile ligii secunde.