Concordia Chiajna obtine prima victorie din istorie cu CSU Craiova

Moment istoric pentru echipa Concordia Chiajna care a invins-o in premiera, luni seara, pe CSU Craiova, cu 1-0, in etapa a 2-a din playout.

Gabriel Giurgiu a marcat in minutul 10 unicul gol al meciului disputat la Chiajna cu un sut din marginea careului.

Ucraineanul Artem Milevskyi i-a potrivit mingea pe sut fostului campion cu Otelul Galati si Giurgiu a gasit poarta cu ceva sansa, mingea fiind usor deviata de fundasul bulgar Valentin Iliev.

Dupa o prima repriza extrem de stearsa in exprimarea pe teren, Craiova a iesit mai hotarata la joc in partea secunda si au aparut cele dintai ocazii la poarta lui Cristi Balgradean.

Acesta a reusit prin doua parade spectaculoase sa blocheze suturile fostilor sai colegi, pastrand astfel avantajul minim pentru Concordia Chiajna. Asa s-a intamplat in minutul 54 la executia lui Andrei Ivan si minutele de final cand sutul bulgarului Zlatinsky a fost respins de sub bara.

Concordia Chiajna a evoluat in inferioritate numerica din minutul 63, dupa ce fundasul Niasse a primit al doilea cartonas galben.