CFR CLuj

Miriuta a debutat cu o remiza pe banca lui CFR Cluj

Vasile Miriuta a debutat cu un rezultat de egalitate pe banca tehnica a formatiei CFR Cluj in amicalul cu austriecii de la SV Ried.

Cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1, iar golul celor de la CFR a fost marcat de Ogbu in minutul 5.

Ardelenii si-au mentinut avantajul pana dupa pauza cand austriecii au egalat in minutul 60.

Cu toate acestea, Miriuta s-a declarat multumit de evolutia jucatorilor sai in primul amical al iernii.

"Ii simt hotarati pe baieti sa salvam ce se mai poate salva din acest sezon. Eu imi doresc sa terminam in primele patru", a spus Miriuta.

Tehnicianul celor de la CFR Cluj a mai dezvaluit ca si-ar mai dori doi jucatori, insa nu a precizat pe ce posturi ar trebui sa evolueze acestia.