CFR CLuj

Dan Petrescu s-a temut pentru calificare: “Mi-a fost frica sa nu ne facem de ras”

CFR Cluj s-a calificat in grupele Europa League dupa 3-1 in playoff cu echipa finlandeza KuPs, insa Dan Petrescu spune ca a avut emotii pana la final.

“Am avut emotii din minutul unu si pana in minutul 93. Cand au dat ei gol m-am temut ca mai dau unu si ne facem de ras. Stiam calitatea lor, ca au jucatori buni de atac.

“Scorul nu arata realitatea din teren. In prima repriza era 2-0 putin fortat. Ei au avut mai multe ocazii, dar fotbalul se joaca pe goluri. Daca vrei pana la urma norocul e cu tine.

“Tin foarte mult la Rondon si Debeljuh. Cu Debeljuh am vorbit mult in aceasta saptamana, pentru ca el nu prea intelegea ce voiam de la el.

“Niciodata nu voi fi apreciat la adevarata valoare, pentru ca asta e trendul, anti CFR, anti Dan Petrescu. Nu stiu sa antrenez, nu stiu ce, dar fiecare e liber sa spuna ce vrea, e democratie.