CFR CLuj

Dan Petrescu dupa infrangerea cu Jablonec: “Nu pot antrena norocul. Sunt aici sa repar ce a fost facut gresit”

Sursă foto: twitter.com/spor242

CFR Cluj a pierdut in deplasare cu Jablonec in primul meci din grupele Conference League, scor 0-1.

Pentru CFR Cluj este a doua infrangere consecutiva de la revenirea lui Dan Petrescu pe banca tehnica.

“Echipa a inceput excelent repriza a doua, dominam, jucam bine si chiar n-am inteles ce a fost acolo.

“In zece echipa a reactionat foarte bine. Nu tin minte vreo ocazie de-a lor. Din pacate nu poti sa antrenezi norocul. Pe Culio l-am scos ca ramasesem in zece, altfel nu-l scoteam. Mi-a placut cum a jucat in prima repriza.

“Anul asta n-am fost la CFR sa fac lotul, din pacate, si se vede ca suferim. Repriza a doua ne da sperante. Nu avem prea mult timp la dispozitie. Vom ajunge la cinci dimineata la Bucuresti, luni vom avea un meci greu cu Craiova (n.r. – Universitatea). Suntem sub presiune pentru urmatorul meci.

“Omrani si Debeljuh au jucat accidentati. Cu Craiova poate vom juca cu un fundas central pe post de atacant.

“Eu cred ca cei de la Jablonec vor mai castiga cel putin unul din cele doua meciuri de acasa. Campionatul Cehiei este peste cel din Romania. Jucatorii nostri chiar spuneau ca la noi nu gasesti un asemenea adversar.

“Am avut si ghinion in doua meciuri, doi adversari foarte puternici. Am venit aici sa muncesc, dar n-am inceput eu pregatirea si transferurile. Am venit aici sa ajut. Nu ma pot transforma dintr-un antrenor de succes intr-unul care nu stie ce face”, a declarat Dan Petrescu la Prox dupa meciul de la Jablonec.