2
Rapid
Onea 56' Kait 11'

Așa am trăit CFR Cluj - Rapid

Am transmis live text în această pagină meciul CFR Cluj - Rapid, duminică seara, de la ora 19:00, în prima etapă din playoff.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 40 de ori în principala competiţie internă, de 14 ori s-au impus clujenii, de 18 ori au câştigat bucureştenii, iar alte opt jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 20 de meciuri - 10 victorii CFR Cluj - 5 remize - 5 succese Rapid.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionatul României a avut loc pe 30 octombrie 2022, Rapid - CFR Cluj 2-1 (Săpunaru, Dugandzic / Muhar).

În tur, în prima etapă a sezonului, CFR Cluj a învins Rapid pe teren propriu, cu 1-0, prin golul lui Yuri Matias.

20:58

Final de partidă.

90'

Se joacă pe contre. Krasniqi trage pe lângă poartă. A fost ultima fază a meciului.

90'

Incredibilă ocazie ratată de Rapid. Abia intrat în meci Ioniță a dat pe lângă minge, iar Dugandzic a fost blocat de un adversar.

90'

În cele din urmă vine decizia din camera VAR. A fost offside și rămâne 2-2.

90'

Se intervine din camera VAR. O decizie extrem de complicată.

90'

Gol anulat celor de la CFR pentru un offside.

80'

Galben încasat de Krasniqi.

65'

Incredibilă ocazie ratată de Costache. Acesta trimite pe lângă poartă din poziție favorabilă din interiorul careului.

61'

Boateng pătrunde în careul rapidist, dar ezită și pierde momentul favorabil.

56'

Gol Onea!

Rapid egalează a doua oară în meci. Onea a pătruns în careu și a marcat cu un șut plasat la colțul lung.

46'

Start de repriză secundă.

19:50

Pauză în Gruia. CFR intră cu 2-1 la vestiare.

45'

Krasniqi scoate pentru șutul lui Petrila din afara careului. Minge peste poartă.

43'

Morais încearcă șutul de la distanță. Mingea trece puțin pe lângă poarta gazdelor.

24'

Gol Boateng!

Teribil de rău se apăra giuleștenii la o aruncare de la margine a gazdelor prin Camora. Mingea e bâlbâită în șase metri și ajunge la Boateng care trimite în poartă pentru 2-1.

17'

Dublă intervenție a lui Scuffet la șuturile lui Onea și apoi Costache. Mare ocazie pentru Rapid.

16'

Manea (CFR) vede primul galben al meciului.

16'

Lovitură liberă pentru Rapid, un corner mai scut. Minge respinsă de Burcă din fața porții.

11'

Gol Kait!

Onea centrează de la limita terenului și Kait aduce egalarea cu o reluare din șase metri.

6'

Petrila șutează pe lângă poartă. Ocazie bună ratată de CFR.

4'

Gol Janga!

Rangelo Janga transformă pentru 1-0 de la 11 metri. Moldovan nici nu s-a mai aruncat după minge.