Astra Giurgiu

Astra Giurgiu o bate pe Vasas Budapesta si obtine al treilea succes in Slovenia

Campioana Astra Giurgiu a invins-o, miercuri, intr-un meci amical, pe formatia maghiara Vasas Budapesta, cu 3-2 (2-1), in al patrulea meci de pregatire din cantonamentul desfasurat in Slovenia.

Prim divizionara maghiara a deschis repede scorul inca din minutul 6, insa astralii au intors scorul pana la pauza prin Lovin (15) si Boudjemaa (19), golul primului fiind dintr-o lovitura de la 11 metri scoasa de Teixeira.

Seto a majorat avantajul imediat dupa pauza (51) cu o lovitura de cap, insa Vasas Budapesta a redus din diferenta dupa doar patru minute. Pana la final Astra avea sa pastreze avantajul minim.

Astra a inceput in formula: Gavrilas – Vangelis, Oros, Dornellas, J. Morais – Lovin, Teixeira – Boudjemaa, Boldrin, William – D. Niculae.

Au mai jucat: Bosneag - Geraldo, Stan, Ionita, Florea, Dandea, Balaure, Moise, V. Gheorghe.

Pentru Astra urmeaza o zi de pauza, dupa care vor fi disputate cele mai tari amicale din acest cantonament, cu FC Copenhaga (3 iulie) si Maribor (6 iulie).

sursa foto: afcastragiurgiu.ro