ASA Tg.Mures se impune la Iasi printr-un gol norocos

Vicecampioana ASA Tg.Mures a castigat, vineri seara, disputa din deplasare cu CSMS Iasi, cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de argentinianul Ramiro Costa, un atacant cu un excelent simt al portii, care nu a facut decat sa fie in locul potrivit la momentul potrivit in minutul 52.

O mingea sutata in forta si respinsa in fata de portarul Grahovac s-a lovit de piciorul lui Costa si a intrat in poarta.

Astfel s-a scris istoria meciului de la Iasi, unul care nu s-a ridicat peste media campionatului, fiind sarac in faze de poarta in pofida unui ritm promitator.

Iesenii au ratat in minutul 81 cea mai mare ocazie a meciului la lovitura de cap a lui Golubovic. Mingea a intalnit bara din dreapta a portii aparate de Stancioiu, portar care altminteri nu avusese nicio reactie.

Maghiarul Bole a avut de asemenea o sansa de gol in minutul 63, cand a scapat singur cu portarul muresenilor, dar acesta a aparat bine coltul scurt si a blocat balonul.

La fel de bine tabela ar fi putut sa arate 2-0 pentru ASA si aceasta inca din minutul 54, cand Pedro a trimis in poarta, dar golul a fost anulat pentru o pozitie la limita afara din joc.