ASA Târgu Mureș

ASA Tg.Mures scapa printre degete victoria cu SV Ried

Vicecampioana Romaniei, ASA Tg.Mures, a remizat cu SV Ried in cantonamentul din Austria, dupa ce a condus pana in prelungirile partidei.

Echipa pregatita de Dan Petrescu a avut 1-0 pe tabela inca din minutul 37, cand Dan Bucsa a finalizat centrarea lui Banel Nicolita.

Austriecii de la Ried au egalat la ultima faza a meciului.

ASA a ratat marile ocazii ale meciului dar, in loc de o victorie categorica, adversarii au reusit egalarea la ultima faza a meciului. In prima repriza, Banel Nicolita a ratat o importanta ocazie, sutul sau din interiorul careului trecand pe langa poarta, anunta site-ul ardelenilor.

Dan Petrescu a folosit urmatoarea echipa: Viciu (46-Fejer) - Hanca (80-Golanski), Ivan Gonzalez, Frasinescu, Velayos (82-Varga) - Gorobsov (86-Maftei), Bucsa (80-Brandan) - Nicolita (82-Candrea), Ruben Jurado (65-David Torres), Luis Pedro (65-Romario Kortzorg) - Manolov (65-Axente).

In ultimul meci de pregatire, ASA va intalni pe Mlada Boleslav, joi de la ora 17.30, la Bad Wimsbach.