Academica Clinceni si Sepsi termina la egalitate pe o caldura infernala. A sasea remiza pentru covasneni!

Echipele Academica Clinceni si Sepsi Sf.Gheorghe au remizat, scor 1-1 (1-1), intr-un meci din etapa a 7-a in Liga 1.

Asa am trait Academica Clinceni - Sepsi

Ambele goluri au fost marcate in prima repriza al unui meci disputat la Giurgiu, unde termometrele au aratat peste 30 de grade Celsius la umbra.

Ilfovenii au deschis scorul prin Cebotaru dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 24.

Un penalty obtinut de Achim in duel cu portarul Fejer.

Doar 12 minute s-au bucurat gazdele de avantaj, Sepsi egaland cu noua minute inaintea pauzei prin Karanovic.

Acesta incepuse meciul ca rezerva si a intrat dupa 18 minute in locul lui Hamed.

In partea secunda Academica Clinceni a ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Achim, jucator care a primit al doilea cartonas galben in minutul 75.

Academica Clinceni ajunge la patru puncte si o egaleaza in clasament pe FCSB, in timp ce Sepsi bifeaza a sasea remiza in sapte meciuri.

Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Pârvulescu - Şut, Cebotaru – Achim, Popescu (Nsiah ’74), Buş (Dobrescu ’57) – Buziuc (Răuţă ’90).

Sepsi: Fejer – Kilyen, Barisic, Tincu, Ştefan – Bouhenna (Salli ’46) – Gal, Vaşvari, Flores (Fulop ’87), Hamed (Karanovic ’18) – Safranko.

Cartonaşe galbene: Achim ’40, ’75, Matei ’59 / Fejer ’23, Dylan Flores ‘25

Arbitru: Ionuţ Coza.