Liga 1 - stiri, clasament, program, rezultate
Steaua-FC Brasov 2-0
Comentează
Liga 122/11/2014 22:23

Steaua si-a adjudecat cele 3 puncte puse in joc pe teren propriu cu FC Brasov, scor 2-0, prin golurile semnate in partea secunda de Adi Popa si Alexandru Chipciu. "Stegarii" au avut o prestatie consistenta in Ghencea, in fata unor tribune goale, insa au fost tradati de defensiva in primul minut al reprizei a doua. Chipciu s-a demarcat bine spre final, rezolvand problema invingatoarei.

steaua - brasov 2-0
Comentează
Steaua22/11/2014 22:45

Mijlocasul stelist Andrei Prepelita a jucat, sambata seara, meciul cu numarul 300 in prima liga. Iata mai jos ce a declarat acesta in legatura cu cifra rotunda atinsa.

LIVE Liga 1, Etapa a 15-a
Comentează
Liga 121/11/2014 06:13

Primele doua meciuri ale etapei a XV-a a Ligii 1, programate vineri, sunt LIVE TEXT pe site incepand cu ora 18:00: Viitorul-Chiajna (2-2) si Gaz Metan-Dinamo (1-2). Sambata sunt programate alte trei dueluri, dupa cum urmeaza: Astra-U Cluj (1-1), Ceahlaul-Otelul (0-1) si Steaua-FC Brasov (2-0). Duminica au loc urmatoarele intalniri: Pandurii-FC Botosani (15:30), CFR Cluj-CSMS Iasi (18:00) si Petrolul-ASA (20:30)

Ceahlaul-Otelul 0-1
Comentează
Liga 122/11/2014 19:56

Otelul a obtinut prima victorie in deplasare a sezonului, si a doua per total, 1-0 impotriva Ceahlaului, gratie golului inscris de Cristi Cristea din pasa lui Florin Cernat. Fosta campioana a Romaniei se putea impune mult mai clar, in conditiile in care a evoluat in fata unui adversar palid, aproape incapabil sa ii puna probleme reale lui Hotoboc. Tudor Mandrusca a semnat singura ocazie cu adevarat periculoasa a nemtenilor.

Comentează
Liga 122/11/2014 19:48

Un clip video amuzat cu cel mai bun portar din lume la penaltyuri.

Astra-U Cluj 1-1
Comentează
Liga 122/11/2014 17:26

Astra a incheiat la egalitate partida de pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 1-1, intr-un meci cu doua lovituri de pedeapsa pentru oaspeti, doua eliminari in tabara gazdelor, din care una gratuita, si alte doua goluri inscrise in partea secunda de Bukari (56) si Valentin Lemnaru (67). Nicolae Musat a ratat un penalti pentru "U", la scorul de 1-1.

astra-u cluj 1-1
Comentează
Astra Giurgiu22/11/2014 18:41

Oleg Protasov a caracterizat meciul de sambata cu U Cluj ca fiind o partida complet nebuna, dar la rezultatul careia a contribuit si arbitrul de centru.

Comentează
Liga 121/11/2014 20:30

Cluburile CFR Cluj si Astra Giurgiu au intrat sub investigatia Corpului de Control Financiar al UEFA din cauza datoriilor pe care le inregistreaza fata de jucatorii propriu, angajatii din randul personalului administrativ, stat si chiar alte cluburi.

Gaz Metan-Dinamo 1-2
Comentează
Liga 121/11/2014 22:26

Ionel Danciulescu si-a inceput cu dreptul cariera de antrenor la Dinamo, cu o victorie stransa, scor 2-1, in deplasarea de la Medias. Gaz Metan a condus la cateva minute distanta de primul fluier al lui Alexandru Tudor, insa a fost neconvingatoare in fata unui adversar care a trecut in avantaj prin Boubacar si Bilinski, dupa doua pase decisive ale lui Cosmin Matei, totodata capabil sa inghete tabela in inferioritate numerica inca din minutul 72.

gaz metan-dinamo 1-2
Comentează
Dinamo21/11/2014 23:32

Ionel Danciulescu nu este antrenor cu acte in regula la Dinamo si se prezinta publicului ca si coordonatorul tehnic al echipei. Indiferent de titulara sa, fostul atacant a reusit cel putin pentru meciul de debut sa aduca un aer nou in starea de spirit a “cainilor”.