Liga 1 - stiri, clasament, program, rezultate

Fotbal Club Steaua risca sa nu mai poata folosi in viitor acest nume dupa ce Clubul Sportiv al Armatei Steaua a obtinut de la Oficiul de Stat pentru Invenţii şi Mărci (OSIM) certificatul de înregistrare al mărcii Steaua Bucureşti, numele şi sigla echipei de fotbal revenind astfel în proprietatea armatei.

gaz metan-viitorul 3-1
Comentează
Viitorul Constanta19/09/2014 23:46

Gheorghe Hagi a debutat cu o infrangere in noua sa postura de manager al echipei Viitorul, scor 1-3, pe terenul celor de la Gaz Metan Medias.

ASA-Rapid 1-0
Comentează
Liga 119/09/2014 22:55

ASA Tirgu Mures s-a impus la limita, scor 1-0, in jocul de pe teren propriu cu Rapid, pe fondul unei prestatii pozitive a trupei lui Falub. Rapid s-a multumit sa se apere si a fost pedepsita spre final, cand Dorin Goga a inscris ca la antrenament dupa o patrundere de senzatie in flanc a lui Amauri.

Gaz Metan-Viitorul 3-1
Comentează
Liga 119/09/2014 20:21

Gaz Metan a invins pe teren propriu Viitorul lui Gica Hagi, scor 3-1, reusind astfel sa treaca peste cele trei infrangeri consecutive din campionat. Dan Roman a inscris dupa o pauza de 9 luni, iar Figliomeni a dublat avantajul Gazului pe fondul unei gafe a portarului Balauru. Dupa pauza, Mitrea a redus din diferenta cu o executie frumoasa de la distanta, Ciprian Petre punand punct meciului cu o reusita splendida.

Comentează
Petrolul Ploiesti19/09/2014 17:32

Atacantul Adrian Mutu este pregatit sa plece in India si i-a cerut antrenorului Gheorghe Multescu sa nu-l foloseasca la meciul de campionat cu Steaua.

LIVE Liga 1, Etapa a 8-a
Comentează
Liga 119/09/2014 00:04

Etapa a VIII-a a Ligii 1 debuteaza vineri, LIVE TEXT, de la 18:30, cu Gaz Metan-Viitorul (3-1), urmat de ASA Tirgu Mures-Rapid (1-0).

fotostire
Comentează
Steaua19/09/2014 13:42

George Ogararu a afisat doua fotografii cu Mihai Nesu, realizate pe marginea terenului de fotbal de la Cluj. Nesu, in scaunul cu rotile, a slabit si arata asa cum era atunci cand juca la Steaua. Dupa cativa ani de zile, viata sa a capatat un sens si este din nou langa sportul pe care il iubeste, in postura de analist video la Universitatea Cluj.

Comentează
Steaua19/09/2014 13:01

Danezilor nu le mai vine sa iasa pe strada dupa infrangerea suferita de Aalborg cu Steaua la Bucuresti in prima etapa a grupelor Europa League.

steaua - aalborg 6-0
Comentează
Steaua19/09/2014 00:28

Steaua a revenit cu o alta fata de la cabine dupa o prima repriza in care le-a permis celor de la Aalborg sa se joace cu ocaziile.

Comentează
Steaua19/09/2014 00:05

Raul Rusescu a marcat o dubla in meciul cu Aalborg, acestea fiind primele sale goluri de la revenirea la Steaua.