LIVE Liga 1, Etapa 27: CSU Craiova-Dinamo (17:30) si Steaua-Otelul (20:30)
LIVE Liga 1, Etapa 27
Comentează
Liga 116/04/2015 21:47

Urmariti LIVE TEXT, minut cu minut, comentariile tuturor partidelor din cadrul etapei a 27-a a Ligii 1: CSMS Iasi-FC Brasov (1-0) si CFR Cluj-ASA Tirgu Mures (2-2), FC Botosani-Ceahlaul (2-0), Viitorul-Astra Giurgiu (2-0) si Gaz Metan-Petrolul (0-0), CSU Craiova-Dinamo (duminica, 17:30) si Steaua-Otelul (20:30), Pandurii-U Cluj (luni, 18:00) si Rapid-Concordia Chiajna (20:30).

Gaz Metan-Petrolul 0-0
Comentează
Liga 118/04/2015 22:19

Gaz Metan si Petrolul Ploiesti s-au anihilat reciproc intr-una din partidele cu implicatii in lupta pentru salvarea de la retrogradare din Liga 1. Gaz Metan-Petrolul s-a incheiat nedecis, scor 0-0, in pofida faptului ca oaspetii au beneficiat de o lovitura de pedeapsa. Mai mult, "lupii galbeni" au evoluat in inferioritate numerica din minutul 70, dupa eliminarea lui Kronaveter.

Viitorul-Astra 2-0
Comentează
Liga 118/04/2015 19:48

Viitorul a inregistrat o noua victorie in campionat, a patra consecutiva, intrand serios in lupta pentru obtinerea unui loc de cupa europeana la finele sezonului. Baietii lui Hagi s-au impus cu 2-0 impotriva Astrei, echipa de care formatia ilfoveana a dispus si in tur, 1-0. Rezultatele directe o pozitioneaza astfel pe Viitorul in fata Astrei. Mitrita si Nicolita au punctat pentru Viitorul in primul sfert de ora, in conditiile in care jucatorii Astrei nu au expediat nici macar un sut pe spatiul portii.

Comentează
Liga 118/04/2015 17:25

Echipa FC Botosani a castigat, sambata, disputa de pe teren propriu cu Ceahlaul, scor 2-0, rezultat care este unul bland pentru nemteni dupa cursul jocului.

CFR Cluj-ASA Tirgu Mures 2-2
Comentează
Liga 117/04/2015 22:24

CFR Cluj a incheiat la egalitate, 2-2, partida de "acasa" cu ASA Tirgu Mures, programata in cadrul etapei cu numarul XXVII al Ligii 1. Dore a deschis balul in minutul 9, iar N'Doye, cu o dubla, a adus-o pe ASA pentru prima data la conducerea intalnirii. Tade a stabilit scorul final, la putin timp dupa reusita lui N'Doye. Calculele muresenilor au fost date peste cap de eliminarea lui Feussi, de la mijlocul reprizei a doua.

cfr cluj-asa 2-2
Comentează
ASA Târgu Mureș17/04/2015 22:45

In pofida rezultatului de egalitate inregistrat pe terenul celor de la CFR Cluj, Liviu Ciobotariu considera ca echipa sa, ASA Tg.Mures, se afla in grafic.

CSMS Iasi-FC Brasov 1-0
Comentează
Liga 117/04/2015 19:51

CSMS Iasi a invins-o pe FC Brasov, scor 1-0, in primul meci al etapei a 27-a din Liga 1. Diferenta a fost facuta de Ovidiu Mihalache, jucator care va candida cu sanse reale la "cel mai frumos gol al campionatului". Este a cincea victorie consecutiva pe teren propriu, fara gol primit in Copou, de la acel 1-3 in compania lui CSU Craiova.

Comentează
Rapid17/04/2015 17:31

Antrenorul Cristiano Bergodi a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa, ca isi propune sa debuteze cu o victorie pe banca tehnica a echipei Rapid intr-una din cele opt “finale” ramase de disputat pana la terminarea sezonului.