Liga 1 - stiri, clasament, program, rezultate

Alexandru Bourceanu a vorbit fara menajamente despre revenirea la Steaua si sustine ca echipa din Ghencea este mai valoroasa din punct de vedere fotbalisti comparativ cu echipa la care este legitimat in Turcia.

U Cluj21/10/2014 13:57

Cazul Valiza continua si dupa condamnarea lui Gigi Becali. Fostul presedinte al U Cluj, Anton Dobos, a fost pus sub urmarire penala.

Comentează
Liga 121/10/2014 16:08

Vrei sa revezi cele mai tari faze din meciul in care echipa ta a iesit invingatoare? Nu esti acasa cand se disputa derby-ul sezonului?

Gruparea Universitatea Craiova a inițiat o campanie adresată copiilor intitulată „Vino şi tu la fotbal!“, care se bucură de mare succes. Astfel, în cadrul acestui proiect, câteva sute de pitici participă, în cadrul Complexului Sportiv „Ion Oblemenco“, la şedinţe de pregătire sub îndrumarea coordonatorului Centrului de copii şi juniori Dumitru Barbu şi a antrenorului Bogdan Budescu.

Petrolul-Ceahlaul 2-0
Comentează
Liga 120/10/2014 22:53

Petrolul s-a impus pe teren propriu, scor 2-0 impotriva Ceahlaului, in epilogul etapei a 11-a a Ligii 1. Golurile "lupilor galbeni" au fost inscrise de Geraldo Alves, in minutul 25, si Toto Tamuz, spre final. In urma acestui rezultat, Petrolul se apropie la 2 puncte de CFR Cluj, respectiv 5 puncte de liderul Steaua.

LIVE Liga 1, Etapa a 11-a
Comentează
Liga 117/10/2014 08:21

Fotbalul din Liga 1 revine dupa o pauza de aproximativ doua saptamani cu CSMS Iasi-FC Botosani 2-2 si Rapid-FC Brasov 0-1, ambele transmise minut cu minut, in regim LIVE TEXT. Sambata au loc alte trei confruntari, dupa cum urmeaza: Viitorul-Otelul 3-0, Pandurii-ASA Tg Mures 1-1 si CFR Cluj-Dinamo 2-1. Duminica se disputa CSU Craiova-Concordia 1-1, Gaz Metan-Astra 1-1 si Steaua-U Cluj 4-1. Etapa se incheie luni cu partida dintre Petrolul Ploiesti si Ceahlaul Piatra Neamt (2-0).

Comentează
Steaua20/10/2014 13:43

UEFA a anuntat brigada de arbitri care va oficia la meciul dintre Steaua si Rio Ave din grupele Europa League. Meciul va fi live text pe onlinesport.ro, joi seara, de la ora 20:00.

Steaua-U Cluj 4-1
Comentează
Liga 119/10/2014 22:57

Steaua a facut scor, acasa, 4-1 cu U Cluj, intr-un meci din cadrul etapei a 11-a. Ros-albastrii isi conserva pozitia de lider in Liga 1, la 3 puncte distanta de principala urmaritoare CFR Cluj. Primele doua goluri au fost inscrise cu fundasii Papp si Szukala, iar Popa si Keseru, in repriza secunda, au facut ca reusita capitanului sepcilor rosii, Dan Bucsa, sa conteze numai in statistici.

steaua-u cluj 4-1
Comentează
Steaua20/10/2014 10:47

Fundasul Paul Papp a inscris unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale sezonului, duminica seara, in meciul Steaua-U Cluj, insa la final s-a declarat chiar si el surprins de executie.

steaua - u cluj 4-1
Comentează
Steaua19/10/2014 23:13

Antrenorul Stelei a avut probleme de lot inaintea meciului cu U Cluj, dar chiar si asa echipa campioana a castigat fara probleme disputa cu echipa ardeleana.