Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt
Comentează
Liga 130/08/2015 20:39

Etapa a 9-a din Liga 1 a debutat vineri cu doua partide: Voluntari-CSU Craiova 1-2 si CSMS Iasi-ASA Tg.Mures 0-1. Sambata am continuat cu ACS Poli Timisoara-Concordia Chiajna 1-0 si Pandurii-Dinamo 2-2. Duminica am inceput cu Petrolul-Astra 0-1 si continuam de la 21:00 cu Steaua-Viitorul.Urmariti live text in aceasta pagina fiecare meci in parte, minut cu minut.

Comentează
Liga 130/08/2015 20:36

Petrolul Ploiesti si Astra Giurgiu au oferit, duminica seara, una dintre cele mai consistente partide din aceasta editie de campionat. Un meci cu un gol, doua lovituri de la 11 metri ratate si alte numeroase ocazii la ambele porti.

Comentează
Liga 128/08/2015 12:39

Am transmis in aceasta pagina, live text, meciul dintre Petrolul si Astra incheiat cu victoria oaspetilor. Revedeti mai jos cele mai importante actiuni ale partidei.

Comentează
Liga 129/08/2015 23:00
Gnohere o scapa pe Dinamo de prima infrangere a sezonului

Essombe si Gnohere, cei doi atacanti de culoare transferati in aceasta vara de Dinamo, au facut din nou diferenta pentru echipa pregatita de Mircea Rednic.

Comentează
Liga 129/08/2015 20:33

Demisia lui Dan Alexa si inlocuirea acestuia cu Florin Marin pe banca tehnica a echipei ACS Poli Timisoara a reusit sa produca socul necesar pentru obtinerea victoriei cu Concordia Chiajna in etapa a 9-a din Liga 1.

pandurii-dinamo 2-2
Comentează
Dinamo29/08/2015 23:25

Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, s-a declarat fericit dupa ce formatia sa a scapat in extremis de prima infrangere a sezonului.

Comentează
Liga 128/08/2015 23:03

Vicecampioana ASA Tg.Mures a castigat, vineri seara, disputa din deplasare cu CSMS Iasi, cu 1-0.

2-1 cu voluntari in stefan cel mare
Comentează
Liga 128/08/2015 20:29
CSU Craiova obtine a doua victorie a sezonului

CSU Craiova a castigat, vineri seara, meciul cu FC Voluntari, scor 2-1 (0-0), prima partida a etapei cu numarul 9 din Liga 1.

Comentează
Petrolul Ploiesti28/08/2015 18:54

Clubul Petrolul Ploiesti a anuntat pe site-ul oficial rezilierea contractelor cu trei dintre jucatorii care s-au aflat pana acum in lot.

Romania, clasare dezastruoasa in topul coeficientilor UEFA
Comentează
Liga 128/08/2015 13:08

Dupa 11 ani Romania nu are in acest sezon nici macar o echipa in grupele unei competitii europene, Aproape sezon de sezon am avut doua, trei sau chiar cinci reprezentante in cupele europene.