Liga 1 - stiri, clasament, program, rezultate
Ceahlaul-CSMS Iasi 2-2
Comentează
Liga 125/10/2014 17:54

CSMS Iasi si-a anulat in mare parte sansele de a ramane in prima liga dupa remiza inregistrata sub Pietrica, 2-2 cu Ceahlaul, la capatul unui joc cu parti total distincte. Daniel Novac si Wesley Lopes au punctat pentru ieseni pana la pauza, iar George Carjan si Tudor Mandrusca au evitat infrangerea gazdelor, care se confrunta cu probleme serioase din punct de vedere financiar. Jucatorii Ceahlaului au amenintat cu neprezentarea. CSMS Iasi ramane si dupa aceasta etapa singura echipa fara victorie in campionat.

LIVE Liga 1, Etapa a 12-a
Comentează
Liga 124/10/2014 00:01

Etapa a 12-a a Ligii 1 este transmisa LIVE TEXT, incepand de vineri, cu cele doua partide programate in deschidere: Otelul-Gaz Metan 1-1 si FC Brasov-CSU Craiova 2-3. Sambata sunt programate alte trei dispute, dupa cum urmeaza: Ceahlaul-CSMS Iasi 2-2, U Cluj-Viitorul (18:30) si FC Botosani-Rapid (21:00).

FC Brasov-CSU Craiova 2-3
Comentează
Liga 124/10/2014 22:57

CSU Craiova a obtinut o victorie pretioasa in deplasare, 3-2 impotriva lui FC Brasov, intr-un meci in care gafele celor doi goalkeeperi si greselile de arbitraj au reprezentat sarea si piperul fotbalului promovat de cele doua combatante. Oltenii au intrat cu un avantaj linistitor la pauza, 2-0 dupa golurile lui Vatajelu si Bawab, insa repriza secunda a adus un penalti inventat pentru gazde si transformat de Constantinescu, urmat de gafa de 2-2 a lui Balgradean. Nuno Rocha a stabilit scorul final in urma unei grave erori a portarului brasovean. In prelungiri, centralul Unimatan a refuzat sa indice punctul cu var la doua faze mult mai clare: fault in careu comis de Bancu si un hent evident al lui Brandan.

Otelul-Gaz Metan 1-1
Comentează
Liga 124/10/2014 20:26

Fosta campioana Otelul Galati a inscris in campionat dupa o pauza foarte lunga de timp, insa acest lucru nu a fost suficient pentru ca formatia gazda sa se impuna in fata Gazului, scor 1-1, in meciul de deschidere al etapei a 12-a. Elevii lui Cristi Dulca au condus la pauza dupa reusita splendida a lui Dan Roman, in timp ce Otelul a egalat spre final prin Cristi Cristea din pasa lui Florin Cernat.

Comentează
Steaua24/10/2014 14:26

Gigi Becali a aflat vineri ca ramane sa execute cei 3 ani si jumatate de inchisoare, iar mita din Dosarul Valiza ramane a statului roman.

steaua - rio ave 2-1
Comentează
Steaua23/10/2014 22:40

Atacantul Raul Rusescu a promis inaintea meciului ca-si va lua revansa in fata celor de la Rio Ave si s-a tinut de cuvant cu doua goluri spectaculoase prin care l-a egalat pe Gheorghe Hagi.

steaua
Comentează
Steaua23/10/2014 22:47

Costel Gilca s-a aratat surprins de problemele puse de Rio Ave Stelei, joi seara, in etapa a 3-a din Europa League.

celtic-astra 4-2
Comentează
Astra Giurgiu24/10/2014 00:10

Antrenorul Oleg Protasov s-a plans dupa meciul cu Celtic Glasgow de lipsa unui atacant de meserie si a spus ca ocaziile ratate de Astra la scorul de 0-0 au cantarit in economia rezultatului final, 4-2 pentru gruparea scotiana.

Comentează
Steaua23/10/2014 23:58

Steaua a disputat meciul cu Rio Ave in fata unor tribune mai degraba goale pe Arena Nationala, unde joi seara au luat loc nu mai mult de 16.000 de spectatori.