Fotbal International

Germania a scos in extremis un egal cu Australia

Campioana mondiala Germania a fost, miercuri seara, aproape de o mare infrangere pe teren propriu in fata Australiei.

“Cangurii” au condus pana in minutul 80, cand Lukas Podolski, jucator intrat in partea secunda a restabilit egalitatea (2-2).

Marco Reus deschisese scorul in minutul 17, insa cu cinci minute inaintea pauzei Australia a egalat prin James Troisi.

La cinci minute dupa reluare campioana Asiei a punctat din nou prin Mile Jedinak.

Pentru Germania a fost ultima repetitie inaintea deplasarii de duminica din Georgia din preliminariile EURO 2016.

In alta ordine de idei, Irlanda de Nord, adversara Romaniei in grupa de calificare la Campionatul European, a pierdut la limita in Scotia, scor 0-1, cu un gol primit in minutul 85.