Fotbal International

Cristiano Ronaldo a rabufnit dupa meciul cu Luxemburg

Portugalia s-a impus in fata celor din Luxemburg, cu 2-0, rezultat prin care lusitanii si-au asigurat calificarea matematica la EURO 2020.

Unul dintre goluri a fost marcat de Cristiano Ronaldo, jucator care ajunge astfel la cota 99 de reusita la nivel international.

Dupa meci jucatorul portughez a rabufnit pe tema asa zisului scandal de la Juventus.

”Nu a fost nicio problema din punctul meu de vedere la inlocuire. Logic ca nu imi place sa fiu inlocuit, insa nu eram la cel mai bun nivel al meu. Am incercat sa o ajut pe Juventus, cu toate ca eram accidentat.

”Am inteles schimbarea. Nu eram bine. Nici acum nu sunt la suta la suta, dar sunt obisnuit sa ma sacrific pentru echipa de club si pentru nationala. Simt o durere care nu-mi permite pentru moment sa fiu la capacitate maxim”, a declarat Ronaldo, anunta Sport.es

Presa italiana a speculat ca Ronaldo ar avea un conflict cu antrenorul Maurizio Sarri, dupa ce portughezul a fost schimbat la putine minute dupa pauza in meciul de campionat cu AC Milan, ultimul inaintea meciurilor din preliminariile EURO 2020.