Gloria Bistrita a castigat cu 3-1 partida de pe teren propriu cu FCM Tg. Mures, golurile gazdelor fiind marcate de Bajenaru, Moraes si Szukala. Pentru Tg. Mures a inscris Dan Matei, oaspetii avand si o bara prin Florin Dan.
Tehnicianul Ioan Ovidiu Sabau a semnat un contract cu FCM Târgu Mures, grupare la care a fost prezentat oficial, vineri, si pe care îsi doreste sa o salveze de la retrogradare, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Dupa ce a fost la un pas sa semneze cu FC Vaslui, Ioan Ovidiu Sabau s-a inteles cu sefii celor de la FCM Targu Mures si il va inlocui pe Adrian Falub in functia de antrenor principal.
Marti este ziua demiterilor in Liga 1. Dupa Mihai Stoichita, pus pe liber de Astra, FCM Targu Mures si-a demis si ea antrenorul. Adrian Falub a fost dat afara marti, dupa infrangerea de la Bistrita.
Clubul FCM Târgu Mures i-a reziliat contractul fundasului Flavius Moldovan, a declarat, marti, pentru MEDIAFAX, vicepresedintele Consiliului de Administratie al clubului, viceprimarul Claudiu Maior.
Dinamo a ramas aceeasi echipa cu gauri in aparare si atac ucigator! Formatia lui Ioan Andone a castigat la scor meciul cu FCM Targu Mures (6-2), intr-un meci care putea fi afectat de un penalty inventat de arbitrul Istvan Kovacs, care i-a acordat si cartonas rosu lui Cosmin Moti.
Otelul Galati a castigat partida de pe teren propriu cu FCM Tg. Mures, invingand cu 1-0, dupa un meci dominat de otelari in totalitate. Singurul gol al meciului a fost marcat de Liviu Antal din penalty, in repriza secunda.
FCM Tg. Mures a obtinut prima victorie in aceasta editie de campionat, nou-promovata invingand cu 1-0 pe teren propriu pe Unirea Urziceni. Singurul gol al meciului a fost marcat de Dan Matei in minutul 52. Dupa alte cinci minute Vasile Maftei a fost eliminat, iar Urziceniul, in inferioritate numerica, nu a mai reusit sa revina pe tabela.
Antrenorul FCM Târgu Mures, Adrian Falub, i-a prezentat, joi, pe jucatorii achizitionati recent, brazilianul Didi, sârbul Rade Veljovici, ambii de la CFR Cluj, si Dan Matei de la Unirea Urziceni, fiind posibil ca acesta din urma sa intre pe teren sâmbata, împotriva fostei sale echipe.
Gruparea FCM Târgu Mures a anuntat, vineri, pe site-ul oficial, ca l-a achizitionat de la vicecampioana Unirea Urziceni pe fundasul Dan Matei si a împrumutat doi atacanti, Rade Veljovic si Didi, de la CFR Cluj.
Antrenorul Adrian Falub a declarat, vineri, ca echipa sa, FCM Târgu Mures, a obtinut un punct important împotriva unei formatii foarte bune, FC Vaslui, într-un meci în care a încercat sa apere "un fragil" 1-0, dar nu a reusit.
FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 1-1, partida cu nou-promovata FCM Tg. Mures, vasluienii reusind sa inscrie golul egalizator prin Gladstone in minutul 90. Scorul a fost deschis de Roman, in minutul 21.
FC Brasov s-a impus in prima etapa in deplasare, invingand cu 1-0 pe FCM Tg. Mures, singurul gol al meciului fiind marcat de Valentin Badea, aflat la prima reusita la formatia de sub Tampa. Majernik a fost eliminat de la brasoveni pe final de meci, insa gazdele nu au reusit sa profite desi au avut numeroase ocazii.
Antrenorul echipei FCM Târgu Mures, Adrian Falub, a declarat, sâmbata, într-o conferinta de presa, ca obiectivul formatiei nou-promovate în Liga I este de a se mentine în primul esalon.