Europa League

Sapte echipe calificate in 16-imile Europa League

Dupa rezultatele inregistrate, joi seara, in etapa a 4-a din grupele Europa League.

Primele echipe care au obtinut calificarea in faza eliminatorie au fost Bayer Leverkusen, FC Zurich, Arsenal si Dinamo Zagreb, formatii care au evoluat de la ora 19:55.

Leverkusen a invins-o pe Zurich, cu 1-0, intr-o Grupa A in care Ludogoret a remizat pe teren propriu cu AEK Larnaca, scor 0-0.

Cosmin Moti a fost integralist si a primit un galben in minutul 52, iar Claudiu Keseru a evoluat pana in minutul 76.

Arsenal si Sporting Lisabona au remizat, scor 0-0, iar echipa londoneza si-a asigurat prezenta in optimi.

Intr-o alta partida, Betis si AC Milan au terminat de asemenea la egalitate, scor 0-0.

Dinamo Zagreb a trecut de Spartak Trnava, cu 3-1, si campioaan Croatiei e calificata in 16-imi.

In urma meciurilor de la ora 22:00 alte trei echipe au obtinuta calificarea matematica: Chelsea, Lazio si Eintracht Frankfurt.

Lazio a invins-o pe Marseille, cu 2-1, Frankfurt s-a impus in deplasare cu Apollon Limassol, scor 2-3, iar Chelsea a trecut la limita de BATE Borisov, tot in deplasare, cu 1-0.