Europa League

MINUT cu MINUT Semifinalele Liga Europa: Sahtior-Sevilla 2-2 si Villarreal-Liverpool 1-0

Am transmis in aceasta pagina live text astazi de la 22:05 prima mansa a semifinalelor Ligii Europa: Sahtior-Sevilla si Villarreal-Liverpool.

Sahtior - Sevilla 2-2

Min.82 - Gameiro transforma de la 11 metri si egaleaza scorul, 2-2.

Min.81 - Penalty pentru Sevilla la caderea lui Vitolo in careul lui Sahtior.

Min.80 - Gameiro cu poarta goala in fata trimite peste din doi metri. Kucher a pus acolo un picior salvator.

Min.75 - Gol anulat celor de la Sevilla pentru o pozitie de offside la Gameiro. Decizie cat se poate de corecta, desi faza a fost una grea pentru arbitrul tusier.

Min.69 - Accidentare teribila suferita de Khron-Dehli de la Sevilla. Un coechipieri ii acopera privirea sa nu vada cum i-a sarit genunchiul. Meciul este oprit.

Min.63 - Contraatac al gazdelor dupa o minge pierduta de Sevilla in propria jumatate. Kuchera a interceptat si a continuat cu Marlos, insa acesta nu a prins poarta cu un sut din afara careului.

Min.55 - Pyatov respinge in corner un sut greu trimis de Carrico.

Min.35 - Marlos il depaseste spectaculos in dribling pe Mariano si centreaza perfect in sase metri pentru reluarea cu capul a lui Stepanenko. 2-1 pentru Sahtior.

Min.30 - Taison reia pe langa poarta din afara careului. O sansa buna pentru Sahtior.

Min. 23 - Sahtior revine in meci si egaleaza prin Marlos. Lucescu este multumit pe margine si aplauda reusita jucatorului sau.

Min.18 - Marlos trimite primul sut pe poarta oaspetilor.

Min.17 - O faza ceva mai legata pentru Sahtior. Ismaily centreaza in careu pentru Kovalenko, dar mingea este respinsa de aparara spaniolilor.

Min. 6 - Vitolo profita de scaparea defensivei lui Sahtior si deschide scorul.

Sahtior: Pyatov, Srna, Kucher, Rakitskiy, Ismaily, Malyshev, Stepanenko, Marlos, Kovalenko, Taison, Ferreyra.
Sevilla: Soria; Mariano, Rami, Carrico, Escudero; Krychowiak, N'Zonzi; Vitolo, Banega, Konoplyanka; Gameiro.

Villarreal - FC Liverpool 1-0

Min. 90+2 Gazdele dau lovitura pe contraatac prin Adrian Lopez.

Villarreal: Asenjo, Gaspar, Victor Ruiz, Bailly, Jaume; Pina, Bruno, Dos Santos, Suarez; Soldado, Bakambu
Liverpool: Mignolet; Clyne, Toure, Lovren, Moreno; Lucas, Allen, Milner, Lallana, Coutinho; Firmino.