Europa League

Dezastru pentru PAOK Salonic si Razvan Lucescu. A doua infrangere cu ungurii de la Vidi

Sursă foto: twitter.com/PAOK_FC

Razvan Lucescu risca sa rateze calificarea in primavara europeana dupa a doua infrangere in fata formatiei maghiare MOL Vidi.

Dupa 0-2 pe teren propriu, la Salonic, rezultat care a fost considerat un accident, PAOK a pierdut si in Ungaria, cu 1-0, si risca sa fie eliminata din Europa League dupa faza grupelor.

Campioana Ungariei a dat lovitura la cinci minute dupa pauza dupa o faza rapida de atac finalizata spectaculos de Milanov cu o lovitura de cap din sase metri.

Alin Tosca a fost integralist la PAOK.

PAOK a ramas pe locul trei in clasament, cu doar trei puncte in patru meciuri, in timp ce Vidi si-a consolidat locul secund, cu sase puncte.

Etapa urmatoare PAOK are meci infernal pe terenul lui Chelsea, echipa deja calificata in 16-imi dupa a patra victorie consecutiva, 1-0 in deplasare cu BATE Borisov, gol marcat de Giroud.