Europa League

Chiriches eliminat din Europa League de echipa lui Tatarusanu

Fundasul Vlad Chiriches a revenit printre titularii lui Tottenham, joi seara, in meciul cu Fiorentina din mansa secunda a 16-imilor Europa League.

Dupa 1-1 in turul de la Londra, Fiorentina s-a impus pe teren propriu, cu 2-0, prin reusitele lui Mario Gomez si Mohamed Salah din a doua repriza.

Gomez a deschis scorul imediat dupa pauza la capatul unui contraatac finalizat cu sut din interiorul careului advers.

Salah s-a distrat apoi cu apararea lui Tottenham, inclusiv cu Chiriches care a ajuns tarziu la deposedare, si a stabilit scorul final.

Initial Chiriches a fost folosit pe postul de fundas dreapta, dar in partea secunda dupa intrarea lui Vertonghen a fost trecut fundas central.

La gazde Ciprian Tatarusanu a absentat din cauza unei accidentari si locul sau in poarta a fost luat de brazilianul Neto.