2
Slovacia
Škriniar 69' Szczęsny (ag) 18'

Asa am trait Polonia - Slovacia 1-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Polonia - Slovacia din Grupa E a Campionatului European de fotbal EURO 2020.

20:53

Final de partida. Slovacia se impune in superioritate numerica in fata Poloniei.

90'

Sansa uriasa ratata de Polonia prin fundasul Bednarek.

88'

Patru jucatori polonezi ataca mingea si nu reusesc sa o stearga in poarta. Sansa mare dupa corner.

86'

Acelasi Puchacz aproape sa-l surprinza pe portarul slovac. Lovitura de la corner pentru polonezi.

84'

Puchacz suteaza mult peste poarta Slovaciei.

72'

Zielinski suteaza mult peste poarta Slovaciei.

69'

Gol Škriniar!

Slovacia revine la conducere prin Škriniar. Sut in forta din interiorul careului dupa o centrare din corner. Sut fara nicio sansa pentru portarul Szczęsny.

62'

Cartonas rosu !

Ovidiu Hategan il elimina pe Krychowiak, decarul Poloniei, pentru al doilea cartonas galben.

58'

Lovitura libera pentru Polonia. Sutul lui Lewandowski e deviat in corner de zidul slovac.

47'

46'

Gol Linetty!

Polonia egaleaza prin Linetty la prima actiune a reprizei.

46'

Start de repriza secunda.

19:47

S-a incheiat prima repriza.

36'

Actiune ofensiva a Slovaciei finalizata de Hamšík cu sut pe langa poarta.

32'

Slovacii pierd mingea in propria jumatate si Krychowiak suteaza putin peste poarta.

26'

Sansa de gol ratata de slovaci prin Kucka. Sut din afara careului care trece putin peste poarta.

20'

18'

Hategan ii acorda cartonas lui Hubočan (Slovacia).

18'

Gol Szczęsny (ag)!

Slovacia da lovitura la prima actiune ofensiva insemnata. O faza pornita din flanc unde Mak a trecut printre doi adversari si a inscris cu un sut la coltul scurt. Mingea a lovit bara si din portarul Szczęsny a intrat in poarta. Avem al doilea autogol al turneului!