Echipa Nationala

Victorie in ultimul amical pentru selectionata divizionara a Romaniei

Tricolorii din Liga 1 au invins formatia Beroe Stara Zagora din Bulgaria, cu 2-1, sambata seara, in ultimul meci sustinut in cadrul cantonamentului din Turcia.

Bulgarii au deschis scorul prin Delev in minutul 31, dar avantajul acestora a fost anulat de Alibec patru minute mai tarziu.

Lansat in adancime la limita offside-ului, atacantul de la Astra Giurgiu a patruns spre poarta si a finalizat cu un sut spectaculos la coltul lung.

Ioan Hora a adus victoria Romaniei in partea secunda, cand a reluat cu un sut din apropiere in poarta recentrarea lui Adrian Ropotan.

Romania incheie turneul amical din Antalya cu trei victorii din tot atatea partide: 5-1 cu Torpedo Kutaisi, 1-0 cu Zimbru Chisinau si 2-1 cu Beroe.

Anghel Iordanescu a trimis in teren urmatoarea echipa la acest ultim amical: Buzbuchi - Enache, Gaman, Sapunaru, Vatajelu - Mateiu, Ropotan - Ivan, Radut, Paun - Alibec.

sursa foto: beroe.bg