Echipa Nationala

România U20, remiză în deplasare cu echipa similară a Portugaliei

Naționala U20 a României a terminat la egalitate, scor 1-1, amicalul disputat la Mafra cu reprezentativa Portugaliei sub 20 de ani.

Gazdele au deschis scorul prin Santos, în minutul 60, golul egalizator al României fiind marcat de Mogoș, în minutul 87.

Jucătorul divizionarei secunde Politehnica Iași a prins un șut senzațional din afara careului. Vedeți golul în video mai jos.

Selecționerul Daniel Pancu a efectuat nu mai puțin de zece schimbări în repriza secundă față de ”11-le” de start.

Au evoluat pentru România: Sava – Mitran (Oteliţă 75), Ignat (Gergely 75), Ilie (Buta 75), Finica (Amzăr 75) – Pandele (Mogoş 64), Perianu (Voican 75), Pănoiu (Ciuciulete 64) – Bani (Bratu 64), I. Stoica (Cojocaru 64), Bodişteanu (Lazăr 75).

Pentru tricolorii acestei categorii de vârstă urmează meciul cu Norvegia U20, luni, 27 martie, la Sandnes.