1
Romania
Tucudean 43'

Asa am trait: Muntenegru - Romania 0-1. Penalty aparat de Tatarusanu!

Tricolorii au sustinut marti seara la Podgorica ultimul meci din Liga Natiunilor, editia inaugurala.

23:39

Victorie pentru Romania in Muntenegru, prima intr-un meci oficial contra acestei echipe.

88'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la limita.

84'

Suporterii romani nu se dezmint nici in deplasare. Acestia aprind mai multe torte.

72'

Apara Tatarusanu!!! Romania scapa fara gol si ramanem la conducere.

70'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de gazde pentru o impingere a lui Sapunaru. Un penalty gratuit acordat gazdelor.

63'

Petkovic blocheaza sutul lui Chipciu si irosim o noua ocazie.

62'

Corner obtinut de Keseru, care in continuare hartuieste apararea adversa.

61'

Lovitura libera obtinuta de Maxim la un duel cu Ivanic. Galben pentru acesta din urma.

60'

Sut senzational prins de Keseru din afara careului. Respinge portarul muntenegrean.

48'

Maxim incearca pentru Keseru in careu, dar mingea sare rau si acesta nu poate controla.

46'

S-a reluat meciul. Nicio schimbare in nationala Romaniei.

22:33

Pauza la Podgorica. In Serbia - Lituania scorul este 0-0 si astfel Romania e lidera grupei.

43'

Gol Tucudean!

Romania da lovitura prin Tucudean si la acest scor coroborat cu 0-0 intre Serbia si Lituania suntem pe primul loc in grupa.

29'

Chipciu paseaza in dreapta pentru Keseru, insa acesta este oprit din actiune pentru un fault in atac.

25'

Keseru vede primul avertisment al meciului.

24'

Muntenegrenii sunt periculosi la patrunderea lui Beciraj. Acesta il cauta cu o minge pe jos in fata portii pe Jankovic, dar Tosca pune acolo un picior salvator.

20'

Insistenta a lui Chipciu, acesta patrunde in careu si incearca un lob de efect. Potarul muntenegrean scoate peste bara cu un ultim efort.

17'

Centrare la coltul scurt pentru Tucudean. Acesta pune latul si reia pe langa poarta. Contra e aproape sa arunce carjele de pamant.

5'

Romania este sustinuta de o inimoasa galerie formata din aproximativ 30-40 de persoane.

4'

Anton trimite milimetric de poarta adversa cu un sut din afara careului. Romania preseaza in continuare si gazdele nu au timp sa respire.

3'

Incepem in forta si ratam doua mari ocazii in primele trei minute, Tosca si mai apoi Tucudean nu reusesc sa trimita in poarta.

1'

S-a fluierat startul partidei.

21:40

Cele doua echipe au iesit pe teren. Foarte putini spectatori la meci din cauza ploii.

21:22

Muntenegru: 1. Petkovic – 23. Marusic, 5. Kopitovic, 22. Simic, 7. Vesovic – 18. Kosovic, 20. Ivanic – 10. Jankovic, 9. Mugosa, 16. Jovovic – 11. Beciraj (cpt.). Selecționer: Ljubisa Tumbakovic
Rezerve: 12. Mijatovic, 13. Ljuljanovic, 2. Radunovic, 3. Boljevic, 4. Hocko, 6. Vujacic, 8. Djordjevic, 14. Zoric, 15. Kajevic, 17. Mirkovic, 19. Scekic, 21. Klimenta

România: 12. Tătărușanu – 6. Manea, 22. Săpunaru-cpt., 4. Moți, 3. Toșca – 15. Anton, 23. Stanciu – 7. Chipciu, 10. Maxim, 13. Keșeru – 19. Țucudean. Selecționer: Cosmin Contra
Rezerve: 1. Pantilimon, 16. Niță – 2. Pașcanu, 5. Băluță, 8. Hagi, 9. Pușcaș, 11. Bancu, 14. Nedelcearu, 17. Deac, 18. Marin, 20. Mitriță, 21. Cicâldău

Arbitru: Felix Zwayer, Asistenți: Thorsten Schiffner, Marco Achmuller.