Irlanda de Nord
0
0
Romania

Asa am trait Irlanda de Nord - Romania la tineret. Mare ocazie ratata de Mihaila

De la 19:30 am transmis live text meciul Irlanda de Nord - Romania din preliminariile Campionatului European de tineret. Gasiti toate informatiile legate de meci in aceasta pagina.

21:21

90'

Uriasa ocazie ratata de Petre pe contraatac. Minge trimisa pe jos si care iese putin in afara terenului.

90'

Cea mai mare ocazie a gazdelor este ratata de Parkhouse. Sut care s-a dus agonizant pe langa poarta.

81'

Ciobotariu intra in locul lui Morutan. O schimbare defensiva din partea lui Radoi.

78'

Morutan cade in careul advers si solicitam penalty. Jocul este lasat sa continue.

76'

Minge deviata de Man spre poarta adversa. Ne alegem doar cu un corner.

73'

Ne-a trecut glontul pe la ureche dupa sutul lui Marron din lovitura libera. Mingea s-a dus in plasa laterala.

70'

Morutan incaseaza cartonasul galben.

50'

Adrian Petre rateaza incredibil dintr-o pozitie favorabila in interiorul careului.

46'

S-a reluat partida.

20:19

Pauza. Revenim cu partea secunda.

45'

Ricardo Grigore incaseaza aproape gratuit un galben la centrul terenului.

40'

Romania rateaza cea mai mare ocazie de pana acum prin Mihaila. Acesta a reluat din centrul careului peste poarta singur singurel din pasa lui Petre.

38'

Faza luata pe cont propriu de Man si finalizare cu sut pe langa poarta. In ultimele minute Romania este tot mai prezenta la poarta adversa.

37'

Man cade in marginea caruelui advers. Nu se acorda nimic.

36'

Oaida suteaza peste poarta dupa o respingere a gazdelor.

33'

Mihaila se aventureaza spre poarta adversa si incaseaza un branci serios din partea lui Balmer.

25'

Emotii in careul nostru dupa o faza de la coltul terenului. Pascanu aproape de un autogol. Intervine Vlad si retine.

23'

Minge in adancime pentru patrunderea lui Petre. Iese portarul nord-irlandez si retine din fata atacantului nostru.

0'

IRLANDA DE NORD: 1. Gartside – 11. Gordon, 5. Marron, 2. Toal-cpt, 4. Balmer, 3. Burns – 18. Mccann, 6. Dunwoody, 7. Mccalmont, 8. Boyd Munce – 9. Parkhouse. Selecționer: Ian Baraclough
Rezerve: 1. Hughes – 10. Galbraith, 13. Scott, 14. Thompson, 16. Palmer, 17. Gallagher, 19. O’Neill, 20. Robinson

ROMÂNIA: 1.Vlad – 19. Vlădoiu, 4. Pașcanu-cpt, 15. Chindriș, 6. Grigore – 14. Oaidă, 21. Marin, 10. Moruțan – 8. Man, 11. Petre, 7. Mihăilă. Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Aioani– 3. Șut, 5. Itu, 9. Ganea, 13. Ciobotariu, 16. Merloi, 17. Olaru, 18. Rațiu, 20. Ciobanu

Arbitri

Meciul din Irlanda de Nord va fi condus de o brigadă din Norvegia. La centru se va afla Kai Erik Steen (foto), 34 de ani, arbitru internațional din 2017. Acesta va fi ajutat de asistenții Jan Erik Engan și Tom Harald Gronevik, iar al patrula oficial va fi Kristoffer Hagenes. Kai Erik Steen a strâns până acum 13 jocuri internaționale și a mai arbitrat de două ori România, ambele jocuri la Under 17, în 2017, cu Luxemburg (0-0) și cu Lituania (2-0).

12:28

Partida din această seară se va disputa pe un stadion de 3.600 de locuri.

The Showgrounds Arena din Ballymena nu dispune de peluze, a fost inaugurată în 1903 și renovată în 2010.

Este casa lui Ballymena United FC, formație din prima liga nord-irlandeză care în prezent se află pe locul 7.