Echipa Nationala

Cosmin Contra si-a cerut scuze dupa ce l-a injurat pe George Puscas

Selectionerul Cosmin Contra a fost surprins de camerele de luat vederi cand il injura pe atacantul George Puscas, imediat dupa ce acesta a ratat o lovitura de la 11 metri in meciul cu Norvegia disputat marti seara in preliminariile EURO 2020 si incheiat in cele din urma la egalitate, scor 1-1.

Dupa meci, la conferinta de presa, Cosmin Contra si-a cerut scuze pentru iesirea din timpul partidei si a dat asigurari ca a rezolvat problema cu George Puscas.

“Mi-am cerut scuze pentru reactia avuta. Se intampla si datorita presiunii. Altcineva trebuia sa bata acel penalty, am avut o reactie care nu-mi face placere. Imi cer scuze pentru acea reactie.

“Eu cred ca sunt lucruri care se intampla in fotbal si pentru mine subiectul e inchis, si pentru George la fel. Il asteptam sa dea gol la meciul cu Suedia.

“Pe mine nu m-a deranjat ca un jucator si-a asumat sa execute, au ratat si mari jucator, pe mine m-a deranjat ca nu s-a respectat ce am discutat inainte de meci. Am vorbit cu George, totul e ok, mergem inainte si incercam sa ne calificam", a spus Contra.

Romania - Norvegia s-a incheiat 1-1, dupa golurile marcate de Mitrita pentru noi si Sorloth pentru oaspeti, reusita lor venind in minutele de prelungire.