Cupa Romaniei

Universitatea Craiova in sferturile Cupei Romaniei. Victorie categorica la Baia Mare

Oltenii au castigat fara emotii pe terenul celor de la Minaur Baia Mare, echipa de Liga 3, cu 4-0 (2-0).

Gustavo a deschis scorul dintr-o lovitura libera, in minutul 9, de la peste 20 de metri de poarta adversa.

In minutul 15, Universitatea Craiova si-a dublat avantajul prin Marius Constantin.

Acesta a transformat un penalty obtinut de Cretu.

Koljic a ratat desprinderea in finalul reprizei, cand a cautat coltul scurt si mingea a fost blocata de Gudea.

Universitatea Craiova a continuat sa controleze jocul dupa pauza, marcand alte doua goluri.

Balasa a punctat pentru 0-3, in minutul 54, cand a sters cu capul la coltul lung o centrare din flancul drept.

De pe aceeasi parte a plecat si centrarea lui Markovic pentru golul patru marcat de Koljic, in minutul 56.

Cea mai mare ocazie pentru Minaur Baia Mare a fost ratata de Stanciu, in minutul 75, cand l-a intins pe Lazar cu un sut din lovitura libera.