Cupa Romaniei

Progresul Spartac elimina CSA Steaua din Cupa Romaniei

Echipa din Liga 3 a furnizat surpriza si a eliminat pe CSA Steaua Bucuresti in turul 2 din Cupa Romaniei.

Formatia din cartierul bucurestean Progresul s-a impus, cu 2-1, la capatul unui meci decis in 90 de minute.

Lixandru a deschis scorul pentru Progresul Spartac, in minutul 57, cu un sut direct dintr-o lovitura libera.

CSA Steaua a restabilit egalitatea dupa doar sapte minute prin golgeterul Chipirliu din pasa lui Pacionel.

"Militarii" au avut sansa trecerii la conducere, in minutul 57, cand sutul lui Chipirliu a fost deviat in bara de portarul gazdelor.

Progresul Spartac a dat lovitura in minutul 90, cand sutul lui Ohaci din marginea careului a fost deviat in propria poarta de Mihaescu.

Echipa din Liga 3 continua in Cupa Romaniei, in timp ce echipa lui Daniel Oprita rateaza singurul obiectiv fixat pentru acest sezon in absenta dreptului de promovare in prima liga.