Cupa Romaniei

Primele echipe calificate in optimile Cupei Romaniei

Marti dupa-amiaza s-au disputat primele meciuri din faza 16-imilor de finala ale Cupei Romaniei, iar favoritele s-au impus fara exceptie.

In Zavoiul valcean, CSMS Iasi s-a impus cu 1-0 in fata formatiei locale CSM Ramnicu Valcea.

Unicul gol al partide a fost reusit inca din minutul 2 de Ded cu un sut din voleu in minutul 14.

Otelul Galati s-a impus, de asemenea la limita, cu 1-0, in fata rivalei locale CF Braila. Emil Jula a primit de la Gradinaru un balon in minutul 56 si a inscris cu un sut sub bara.

Pandurii Tg.Jiu a avut parte de un meci mai dificil decat s-ar fi asteptat cu Soimii Pancota. Gorjenii au deschis scorul prin Mevija, dar s-au vazut egalati dupa doar noua minute prin Bad.

Suciu a inscris golul victoriei Pandurilor cu cinci minute inaintea finalului timpului regulamentar.