Fedele 85' Tudorie 47' Bic 9'
3
0
Viitorul Pandurii Tg.Jiu

Universitatea Craiova - Viitorul Pandurii Tg.jiu 3-0 in semifinalele Cupei Romaniei

Universitatea Craiova este cu un picior si jumatate in finala Cupei Romaniei, dupa 3-0 in prima mansa a semifinalei cu Viitorul Pandurii Tg.Jiu. Astra Giurgiu a invins-o pe Dinamo in mansa tur din cealalta semifinala.

Ovidiu Bic a deschis scorul in minutul 9 cu o reluare din sase metri dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Craiova si-a dublat avantajul la un minut si jumatate dupa pauza prin reusita lui Alexandru Tudorie, un jucator intrat la pauza.

Juan Camara a pasat decisiv la golul de 2-0 si a facut-o la reusita lui Fedele din minutul 85.

Au evoluat echipele:

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, Bălaşa, Bancu - Nistor (Fedele '71), Bic - Cîmpanu (Vlădoiu '88) Cicâldău (Capăţână '88), Baiaram (Camara '46) - Koljici (Tudorie '46). Antrenor Marinos Ouzounidis;

Viitorul Pandurii: Bodea - Buleică (Ciul '56), Baican, Misarăş, Dragu - Mitrică (Buţurcă '81), Ţegle (Buia '81), Cioiu, Prejmerean (Chiorean '56), Paraschiv (Bădăuţă '56) - Gîrbiţă. Antrenor Cristian Lupuţ.

Cartonaşe galbene: Cicâldău '58 / Misarăş '70.

Arbitri: Andrei Chivulete - Andrei Constantinescu şi Adrian Vornicu - Sorin Costreie;

20:50

85'

Gol Fedele!

A doua pasa de gol oferita de Camara in acest meci. Fedele a inscris cu un sut pe jos in stanga portarului.

67'

Papp reia cu capul in bratele portarului dupa o centrare din corner.

57'

Cicaldau vede primul avertisment al partidei.

47'

Gol Tudorie!

La un minut si jumatate de la intrarea in teren Tudorie majoreaza avantajul Craiovei cu o reluare din sase metri la pasa lui Camara.

46'

S-a reluat meciul de la Craiova.

39'

Portarul Bodea scapa mingea in fata la sutul lui Campanu. Din pacate pentru gazde Koljic reactioneaza tarziu si ramane 1-0.

38'

Prima faza periculoasa a oaspetilor. Dragu patrunde in careu si trimite putin pe langa poarta.

18'

Ocazie pentru gazde la sutul lui Vatajelu dintr-o lovitura libera. Mingea a trecut putin peste transversala gorjenilor.

9'

Gol Bic!

Ovidiu Bic deschide scorul cu o reluare din sase metri dupa o faza de la coltul terenului.