3
0
ASA Tg.Mures

Asa am trait: Cupa Romaniei, Optimi de finala: Voluntari - ASA

Miercuri transmitem alte doua meciuri din optimile Cupei Romaniei. De la 17:30 incepe cu FC Voluntari - ASA Tg.Mures, meci care se disputa la Centrul National de la Buftea, iar de la 20:30 ne concentram atentia asupra duelului CS Mioveni - Steaua, echipa care a pierdut primul loc in Liga 1 si vine dupa doua infrangeri la rand. Cupa Romaniei se joaca si pe FORUM.

19:19

Final de meci si calificare in sferturi pentru FC Voluntari. Acolo au ajuns deja ACS Poli Timisoara, Universitatea Craiova si CFR Cluj.

90'

Ursu suteaza peste poarta Voluntariului la probabil ultima actiune a meciului.

79'

Gol Capatana!

Sut din interiorul careului la coltul lung trimis de Capatana si cei de la Voluntari rezolva in mare masura ecuatia calificarii in sferturile de finala.

65'

Sansa mare de gol pentru ASA la patrunderea lui Ciolacu. Scapat singur cu Bornescu, atacantul muresenilor incearca o scarita si mingea se duce pe langa poarta.

64'

Netzer aproape de autogol la o centrare a lui Ivanovici.

62'

Coman suteaza in transversala dintr-o lovitura libera de la 23-25 de metri de poarta celor de la ASA.

57'

Replica rapida si nervoasa a muresenilor prin Ciolacu. Sutul acestuia este blocat de Bornescu. Este cea mai mare ocazie a celor de la ASA.

56'

Gol Cazan!

Voluntariul isi dubleaza avantajul in urma unei faze fixe. Lovitura de cap a lui Cazan la coltul scurt.

52'

Cartonas galben Balan!

Primul avertisment al meciului.

52'

Interventie decisiva a lui Cazan in duel cu Rus. Acesta din urma scapase periculos spre poarta lui Bornescu si ar fi ramas singur cu portarul.

46'

18:21

Pauza la Buftea.

42'

Gol Popadiuc!

Balan suteaza in bara dintr-o lovitura libera, mingea revine in fata portii si Popadiuc o trimite in poarta pentru 1-0. Un gol care s-ar putea dovedi decisiv in conditiile vitrege del a Buftea.

36'

Centrare a lui Novac in careul muresenilor si Ivanovici rateaza complet executia. FC Voluntari ramane echipa mai prezenta in joc.

27'

Deaconu trimite direct pe spatiul portii, dar este o minge care nu-i pune nicio problema lui Bornescu.

26'

Rus scapa pe contraatac si obtine lovitura libera in marginea careului advers intr-un duel cu Maftei.

25'

Popadiuc rateaza de putin intalnirea cu o minge ridicata de Balan in fata portii. Strange acolo Bucur si portarul Moga intervine decisiv.

16'

Lovitura libera pentru ASA. Este primul moment in care muresenii isi fixeaza adversarul in propriul careu. Faza ramane fara rezultat.

11'

Dobrosavlevici faulteaza in marginea propriului careu si scapa fara galben. Lovitura libera a celor de la Voluntari ramane fara rezultat, Novac incercand o deviere pe spate.

10'

Incurajat de prima executie Tabacariu cauta din nou poarta. Mingea se duce acum putin mai aproape de buturile muresene.

4'

Sut bun trimis de Tabacariu de la aproape 30 de metri. Mingea se duce peste poarta.

3'

Cei de la Voluntari isi asuma constructia in aceste minute de inceput. Sunt -3 grade Celsius si jucatorii alearga in primul rand de nevoie sa se incalzeasca.

1'

A inceput meciul de la Buftea. Se joaca pe un teren inghetat si acoperit in anumite portiuni cu zapada.