3
Astra Giurgiu
Hlinca 89' Niculae 68' Morais 34'

Asa am trait: Cupa Romaniei, Optimi de finala. Astra joaca pe zapada la Oradea

Joi vom afla impreuna ultimele trei echipe calificare in sferturile din Cupa Romaniei in urma meciurilor Luceafarul Oradea - Astra Giurgiu (13:30), Viitorul - Pandurii (17:30) si Gaz Metan - Dinamo (20:30). Toate aceste partide sunt live text pe onlinesport. Meciurile se joaca si pe FORUM.

15:27

Final de partida. Astra Giurgiu se califica in sferturile Cupei Romaniei.

89'

Gol Hlinca!

Autogol din partea lui Hlinca, jucator care deviaza nefericit in propria poarta mingea centrata de Niculae pentru Alibec. A fost un un contraatac al Astrei purtat in partea stanga.

87'

Alibec revine in teren, in timp ce Sumudica smulge aplauze dupa un stop reusit la marginea tarenului.

85'

Alibec se resimte dupa o lovitura primita in zona coastelor din partea lui Hlinca. Este scos la marginea terenului pentru ingrijiri medicale.

82'

Niculae trimite pe langa poarta dupa o actiune de contraatac.

76'

Corner

Asediu al celor de la Luceafarul in careul Astrei. Sapunaru intervine decisiv la sutul lui Pacurar si trimite in corner.

75'

Cigan apare la finalizare in careul Astrei reluand cu capul pe langa poarta o minge centrata din dreapta.

68'

Gol Niculae!

Cu o executie din cadere Daniel Niculae o readuce pe Astra la conducere.

65'

Sansa monumentala ratata de Arnautu singur cu portarul Gavrilas. A dat pe langa poarta din 6 metri. Oamenii din tribuna isi pun mainile in cap.

52'

Inca o sansa de gol ratata de Astra. De aceasta data Ionita nu prinde poarta cu un sut din interiorul careului. Giurgiuvenii ataca furibund in cautarea golului doi.

50'

Pap respinge de la prima bara sutul lui Sapunaru din lovitura libera.

46'

Se reia meciul gazduit de arena Iuliu Bodola din Oradea.

14:37

Lung nu mai poate continua dupa ciocnirea avuta in prima repriza cu Oros si este schimbat la pauza cu Gavrilas.

14:21

Egalitate pe tabela dupa primele 45 de minute. Un 1-1 care lasa calificarea deschisa oricarui rezultat.

40'

Gol Cigan!

Gazdele egaleaza in urma unei lovituri de la colt pe care giurgiuvenii au contestat-o. Cigan reia cu capul decisiv de langa Stan.

35'

Replica imediat cei de la Luceafarul Oradea prin Arnautu, jucator care trimite peste poarta de langa Sapunaru.

34'

Gol Morais!

Oaspetii deschid scorul prin Morais, jucator care l-a invins pe Pap cu un sut din interiorul careului dupa o combinatie cu Alibec.

25'

Sansa mare de gol a oaspetilor ratata de Alibec. Excelent gasit in careu de o centrare a lui Morais, Alibec nu reuseste sa-l invinga pe Pap. Portarul gazdelor respinga cu o mana peste poarta.

15'

Alibec pandeste o eroare a defensivei gazdelor, aceasta vine si suteaza in transversala din interiorul careului.

11'

Aproape de comotie Lung. Portarul oaspetilor isi revine si repune mingea in joc.

9'

Cartonas galben Morais!

Un prim avertisment acordat pentru proteste.

9'

Lung are nevoie de ingrijiri medicale dupa o ciocnire cu Oros la o centrare a gazdelor dintr-o lovitura libera.