3
Poli Timisoara
Llorente 90' Vadrariu 75' Draghici 4'

Asa am trait: CS Afumati-ACS Poli Timisoara 0-3

Vedeti mai jos cele mai importante faze ale meciului dintre CS Afumati si ACS Poli Timisoara din optimile Cupei Romanie. Cupa Romaniei se joaca si pe FORUM.

15:21

Final de partida. ACS Poli Timisoara castiga in inferioritate numerica la Afumati si devine prima echipa calificata in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

90'

Curileac scoate in corner o minge grea trimisa de Patriche, capitanul gazdelor.

90'

Gol Llorente!

Inca o reusita in contul oaspetilor care isi asigura astfel calificarea in sferturile de finala. Llorente a trimis un sut plasat la coltul lung dupa o prelungita faza de atac.

90'

Scutaru trimite in bara.

75'

Gol Vadrariu!

Poli Timisoara isi majoreaza avantajul la o faza aparuta de nicaieri. Pasa Poparadu si gol Vadrariu, doi jucatori introdusi de Ionut Popa in partea secunda.

60'

Curileac respinge sutul centrare al lui Popa. Prima sansa de gol a reprizei secunde apartine gazdelor.

53'

Un debut de parte secunda fara ocazii de poarta. Timisoara incearca sa apere aceste avantaj minim si joaca la trecerea timpului, in timp ce gazdele nu au pana acum forta de a pune in pericol poarta adversa.

46'

A inceput repriza secunda a meciului de la Afumati.

14:19

Timisoara conduce dupa primele 45 de minute cu 1-0, dar evolueaza cu un jucator mai putin dupa eliminarea lui Artean. Se anunta o a doua repriza foarte interesanta.

45'

Cartonas galben Pivniceru!

Pivniceru este si el avertizat la ultima faza a primei reprize.

43'

Cartonas rosu Artean!

Artean vede al doilea galben pentru o intrare dura asupra lui Pivniceru in marginea terenului si este eliminat din joc.

43'

Buzea de la gazde este avertizat pentru un fault.

39'

Surpriza in tribuna de la Afumati. La meci asista si grecul Kyros Vassaras, presedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor.

30'

Inca o sansa de gol pentru Afumati la mingea trimisa de Vlada in fata portii. Defensiva timisoreana se arata extrem de fragila la anumite faze rapide.

26'

Artean primeste cartonasul galben din partea centralului satmarean Florin Mazilu. Este primul avertisment al meciului.

25'

Popa trimite pe langa poarta din marginea careului timisorean. Un voleu prin care cei de la Afumati puteau restabili egalitatea in acest minut.

4'

Gol Draghici!

Timisoara deschide scorul dupa o actiune a lui Carstocea. Acesta a patruns cu mingea la picior in careul advers si a pasat in fata portii pentru reluarea lui Draghici.

1'

A inceput meciul de la Afumati. Gazonul se prezinta in conditii neasteptat de bune, sa le spunem decente, dupa zapada cazuta peste noapte.

0'

CS Afumați: Obretin - Robicek, Buzea, Patriche, Covalschi - Popa, Balgiu, Olariu, Petculescu - Vlada, Pivniceru;

ACS Poli Timișoara: Curileac - Străuț, Bocșan, Scutaru, Șeroni - Artean, Cârstocea - Popovici, Llorente, Doman - Drăghici.