3
5
FCSB
Gheorghe 98' Musi 95' Stoica 51' 19' Oaida 30'

Asa am trait CS Hunedoara - FCSB. Un meci cu opt goluri decis dupa 120 de minute

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CS Hunedoara - FCSB din faza saisprezecimilor de finala in Cupa Romaniei.

23:33

Final de partida. FCSB se califica in optimile Cupei Romaniei dupa un meci extrem de spectaculos.

Prelungiri 2

119'

Bus rateaza singur cu Straton dupa o pasa inapoi a lui Harut care l-a surprins pe Cristea. Bara i-a salvat pe cei de la FCSB.

Prelungiri 1

103'

Lefter scoate in extremis lovitura de cap a lui Budescu.

102'

Centrare a lui Budescu din lovitura libera. Miron se inalta si reia cu capul peste poarta.

98'

Gol Gheorghe!

FCSB se desprinde la doua goluri. Valentin Gheorghe prinde un interior spectaculos din 17-18 metri.

95'

Gol Musi!

Centrare a lui Radunovic din flancul stang si Musi reia cu capul pe poarta. Lefter vrea sa respinga cu piciorul si trimite mingea in propria poarta.

93'

Mogos, decarul gazdelor, suteaza peste poarta.

92'

Musi trimite pe langa poarta dupa o minge respinsa in fata de Lefter.

Pauza 2
22:54

3-3 dupa 90 de minute, dupa ce FCSB a avut 3-0 in debutul reprizei secunde. Urmeaza prelungiri, doua reprize a 15 minute fiecare.

90'

Centrare din corner, minge respinsa si Budescu trimite in forta peste poarta.

90'

O noua interventie de senzatie a lui Lefter. De aceasta data a scos calcaiul lui Musi din sase metri.

89'

Portarul Lefter respinge formidabil lovitura de cap a lui Vali Gheorghe cu pamantul. Corner pentru FCSB.

86'

Cordea trimite cu capul pe langa poarta. FCSB incearca o reactie.

84'

Gol Simon!

Hunedoara da lovitura si o egaleaza pe FCSB prin Simon. Sut din afara careului la coltul scurt. Totul a pornit de la o minge pierduta de Oaida in propria jumatate pe faza de constructie.

82'

Echipa din Liga 3 preseaza in cautarea egalarii. FCSB dominata in acest final de meci.

70'

Gol Hergheligiu!

Hunedoara marcheaza inca o data si aprinde finalul de meci. Revenire spectaculoasa a formatiei din Liga 3.

60'

Acelasi Lefter se opune golului la reluarea lui Ianis Stoica. Aproape de hattrick atacantul de la FCSB.

60'

Lefter respinge in corner sutul lui Oaida.

58'

Gol Vlad!

CS Hunedoara reduce din diferenta prin Antonio Vlad. Reluare cu capul dupa o centrare din corner.

51'

Gol Stoica!

Radunovic centreaza din stanga si Ianis Stoica marcheaza cu capul.

46'

A inceput repriza a doua.

45'

Minge grea pentru Straton la sutul lui Bus. Balonul a fost usor deviat.

39'

Arnautu centreaza si Harut respinge in corner. Un capitol la care Hunedoara o domina pe FCSB.

38'

Straton retine sutul lui Bus din afara careului.

35'

Hergheligiu cade in careul FCSB la un duel cu Cristea dupa o degajare lunga a portarului Lefter. Nici vorba de penalty, asa cum a cerut atacantul Hunedoarei.

30'

Gol Oaida!

Centrare a lui Harut din alergare si Oaida pune capul pentru 0-2.

25'

Olaru pentru simulare in careul gazdelor. Nu protesteaza mijlocasul de la FCSB.

24'

Sut de la distanta care se duce peste poarta celor de la FCSB.

23'

Budescu se avanta spre poarta adversa si faulteaza in atac.

19'

Gol Stoica!

FCSB deschide scorul prin Ianis Stoica. A fost un sut al lui Dumiter din afara careului, portarul respinge in lateral si Stoica inscrie pe urmarire.

11'

Centrare pe sase metri si mingea iese afara. Hergheligiu a incercat reluarea cu capul.

10'

Bus obtine un nou corner pentru Hunedoara.

8'

Olaru incearca si el sutul din interiorul careului la mingea intoarsa de Radunovic.

7'

Budescu incearca sutul de la distanta si rateaza de putin poarta.

7'

Dumiter trimite in fata portii si Ianis Stoica reia incredibil pe langa poarta.

6'

Straton respinge cu o mana centrarea lui Bus din corner. FCSB iese pe contraatac.

2'

Spectacol pirotehnic creat de suporterii gazdelor. Tot stadionul scandeaza "Corvinul, Corvinul".

1'

A inceput meciul de la Hunedoara, unde a inceput sa ploua destul de puternic.

20:36

CS Hunedoara: Lefter – Fl. Iacob, Garutti, Antonio, Trășcan, Simon, Giura, Bradu, Hergheligiu, Arnăutu, Laur. Buș.

FCSB: Straton - Haruț, Cristea, Miron, Radunovic - Șut, Oaidă, Olaru - Budescu, Dumiter, I. Stoica.