1
0
Dinamo

Astra Giurgiu - Dinamo 1-0 in semifinalele Cupei Romaniei

Echipele Astra Giurgiu si Dinamo Bucuresti s-au infruntat, marti seara, in mansa tur a semifinalelor din Cupa Romaniei.

Un meci decis de reusita lui Sulejman Krpic in minutul 4, dupa o minge pierduta de dinamovisti in jumatatea adversa de teren.

Dinamo a avut doua mari ocazii, in minutul 45 la sutul lui Sorescu respins de Lazar in corner.

Apoi, in minutul 60, ”cainii” au avut o bara la sutul lui Anton din lovitura libera.

Returul este programat peste o luna in Stefan cel Mare.

Astra: Lazar – Raspodovici (Hugo Sousa '46), Găman, Graovac, Lamanje – Boe-Kane, Canadija – Stahl (Merloi '63), V. Gheorghe, Riza (Balaure '9, David Bruno '74) – Krpici (Montini '74). Antrenor Eugen Neagoe;

Dinamo: Kongshavn – Sorescu, Bejan, Albentosa, R. Grigore (S. Filip '77) – Gol (Bani '77), Răuţă, Anton, V. Achim (Blejdea '46) – Mihaiu (Nepomuceno '72), Nemec. Antrenor Gheorghe Mulţescu.

Cartonaşe galbene: Raspopovici '45, Boe-Kane '90 / Albentosa '22, Răuţă '45.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Daniel Mitruţi şi George Neacşu - Adrian Cojocaru;

20:52

86'

Kongshavn respinge in corner sutul lui Hugo Sousa.

60'

Sorescu sterge bara din stanga cu un sut din lovitura libera. Dinamo trece pe langa egalare.

54'

Albentosa reia pe langa poarta Astrei.

53'

Patrundere a lui Mihaiu in careul gazdelor. Centrare blocata in corner.

19:49

Sebastian Coltescu pune punct primei reprize.

45'

Anton cauta vinclul. Mingea e blocata de Lazar si Dinamo beneficiaza de un corner.

36'

Mihaiu suteaza peste poarta din afara careului dupa o faza de la coltul terenului.

33'

Minge in careul Astrei. Mihaiu e impins acolo, dar nu se acorda nimic.

22'

Raul Albentosa (Dinamo). Lovitura libera pentru Astra, mingea este trimisa in careu si respinsa de acolo in corner.

7'

Sorescu trimite pe poarta gazdelor. Respinge portarul Lazar.

4'

Gol Krpic!

Astra deschide scorul prin bosniacul Sulejman Krpic. Sut din interiorul careului la coltul scurt. Un gol care i se poate pune pe nota de plata a portarului dinamovist.

1'

A inceput meciul.

19:02

Scurt dialog intre Eugen Neagoe si Gheorghe Multescu inaintea startului partidei.

19:02

Astra: Lazar – Raspodovic, Găman, Graovac – Lamanje – Boe Kane, Canadija – Stahl, V.Gheorghe, Riza – Krpic.

Dinamo: Kongshavn – Sorescu, Bejan, Albentosa, R. Grigore – Gol, Răuţă, Anton, Achim – Mihaiu, Nemec.