Cupa Romaniei

Dinamo 2 bate Dinamo 2

Mijlocasul Patrick Petre, jucator adus de la Dinamo 2 inaintea acestui meci, a marcat ambele goluri, cele are calificarii, pentru Dinamo in meciul istoric de miercuri seara incheiat cu 2-1 pentru “cainii” mari.

Echipa mare a lui Dinamo a avut sansa deschiderii scorului in minutul 14 la sutul lui Mahlangu pe langa poarta, insa un sfert de ora mai tarziu echipa secunda a ratat o buna sansa prin Neata.

Dupa o prima repriza modesta, Andone l-a aruncat in lupta pe Rotariu inca din debutul partii secunde, iar la zece minute dupa reluare Patrick Petre reusea deschiderea scorului dupa o patrundere pe stanga in suprafata de pedeapsa.

Surpriza s-a produs in minutul 65, cand Tircoveanu a restabilit egalitatea cu un sut din afara careului deviat in poarta aparata de Cobrea.

In cele din urma Petre a adus victoria lui Dinamo cu o reusita in minutul 79 la centrarea lui Rotariu.

Ultimele minute au apartinut celor de la Dinamo 2, echipa care a presat puternic in cautarea egalarii.

Suporterii dinamovisti i-au cerut si de aceasta data demisia antrenorului Ioan Andone.