Cupa Romaniei

Dinamo, calificare la pas in sferturile din Cupa Romaniei

Victorie fara drept de apel obtinuta de Dinamo in optimile de finala contra Forestei Suceava, echipa de Liga 3, scor 4-0.

Un meci dominat de Dinamo pe ”Areni” din Suceava, stadion care a beneficiat de o instalatie mobila de nocturna.

”Cainii” si-au facut viata usoara deschizand scorul in minutul 9 prin Ricardo Grigore.

Acesta a prins un sut de zile mari cu exteriorul din afara careului. Mingea s-a dus aproape de vinclu.

In minutul 14 Nistor a ratat singur cu portarul sansa golului doi pentru Dinamo.

Bara s-a opus in minutul 30 la reluarea pe spate a lui Moldoveanu la o minge in interiorul careului.

Foresta a ratat egalarea in minutul 37 prin Marin. Impozantul varf al sucevenilor a aparut la bara a doua si l-a testat serios pe Straton cu o minge la prima bara.

Ultima ocazie care a contat pentru Foresta a venit in minutul 60 si i-a apartinut aceluias Marin. Sut peste poarta din interiorul careului.

Dinamo s-a desprins la 2-0 prin Perovic in minutul 63, dupa care Moldoveanu a dus scorul la 3-0 in minutul 70.

Perovic si-a trecut in cont dubla si a inchis tabela in minutul 86.