Cupa Romaniei

Craiova lui Mititelu ajunge in 16-imile Cupei Romaniei

Sursă foto: facebook.com/FCUniversitateaOFFICIAL/

FC U Craiova 1948, echipa lui Adrian Mititelu care activeaza in Liga 3, a obtinut nu fara emotii calificarea in faza 16-imilor de finala in Cupa Romaniei.

Echipa din Banie s-a impus in deplasare pe terenul celor de la Vedita Colonesti, cu 2-1, dupa prelungiri.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost egal 1-1.

Golurile Craiovei au fost marcate de Marian Stoenac (min.82 din penalty) si Ovidiu Dananae (min.99).

Gazdele din Colonesti a deschi scorul prin Robert Dalu la sapte minute dupa pauza.

In 16-imi a ajuns si UTA Arad dupa 3-1 in fata celor de la Crisul Chisineu Cris, dupa ce echipa din esalonul al treilea a deschis scorul.

Rapid - Dunărea Călăraşi

Toate meciurile incep la ora 16:30 cu exceptia partidei din Regie dintre Rapid si Dunarea Calarasi, meci televizat incepand cu ora 17:00.