Cupa Romaniei

ASA Tg.Mures si Viitorul 2, primele calificate in optimile Cupei Romaniei

Marti dupa-amiaza au debutat 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, iar echipele ASA Tg.Mures si Viitorul 2 au obtinut calificarea in faza urmatoare.

Cu noul antrenor Cristiano Bergodi in tribuna, vicecampioana ASA Tg.Mures a dispus fara probleme in deplasare de Bucovina Pojorata, echipa de Liga 2, cu 4-1.

Manolov de doua ori, Muresan si Axente au marcat pentru mureseni, in timp ce golul de onoare al bucovinenilor a fost reusit de Cainari in minutul 88.

Intr-o alta partida inceputa marti la ora 16:00, Viitorul 2, echipa secunda a lui Gheorghe Hagi, a reusit surpriza si a eliminat-o pe Academica Clinceni, echipa de Liga 2, cu 2-1.

Golurile invingatorilor au fost marcate de R. Marin '47 si Grecu '78, in timp ce pentru oaspeti a inscris Cucu, in minutul 41.

Astfel, Viitorul 2, echipa din al treilea esalon va juca in optimile Cupei Romaniei.