Cupa Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei07/11/2014 16:19

FRF a anuntat programul meciurilor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Accesati aceasta pagina pentru a vedea si posturile care vor transmite aceste meciuri. Toate partidele sunt live text pe onlinesport.ro

Comentează
Cupa Romaniei31/10/2014 14:18

Miercuri a avut loc tragerea la sorti a sfeerturilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Iata meciurile.

Comentează
Liga 103/11/2014 14:09

Federatia Romana de Fotbal anunta ca incepand din acest sezon finalista Cupei Romaniei nu va mai avea dreptul de participare in Europa League in cazul in care castigatoarea Cupei obtine si titlul de campioana.

Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 09:15

Meciul CSU Craiova - Viitorul Constanta a fost intrerupt de un incident nefericit. Unul dintre jucatorii olteni s-a ales cu piciorul rupt, dupa o interventie din spate, cu talpa.

Rapid-CFR Cluj 1-2
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 22:27

CFR Cluj este ultima echipa calificata in sferturile Cupei, dupa o victorie pe muchie de cutit inregistrata in Giulesti, scor 2-1, cu ambele goluri inscrise pe final prin Dore si Chanturia, joi seara. Gruzinul Chanturia a fost decisiv in partea secunda pentru echipa lui Miriuta, fiind si la originea golului egalizator. Pentru giulesteni a inscris Daniel Pancu din penalti.

Rapid Suceava-Petrolul 2-3
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 20:34

Petrolul a avut mult de furca in optimile Cupei Romaniei cu divizionara secunda Rapid CFR Suceava, scor 3-2 (1-0), la capatul unui joc in care moldovenii si-au depasit limitele si au mentinut suspansul pana la final. Ipsa a deschis scorul pentru oaspeti, Matei a egalat in minutul 56, iar "lupii" au muscat in doua randuri prin Velescu (autogol) si Haddad in doar cateva minute, pentru ca Sumanariu, in minutul 69, sa asigure sarea si piperul finalului.

Comentează
Cupa Romaniei29/10/2014 10:02

Apasati aici pentru rezultatele si progamul la zi din Cupa Romaniei, pe care le puteti gasi mereu ca buton in sectiunea aferenta acestei competitii.

LIVE Optimile Cupei Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 18:37

Optimile Cupei Romaniei Timisoreana au fost transmise LIVE TEXT, incepand de marti, cand s-a disputat CS Mioveni-Dinamo 1-0 si CSMS Iasi-Steaua 0-1. Programul zilei de miercuri: ASA Tirgu Mures-Ceahlaul 4-0, CSU Craiova-Viitorul 1-1 (2-1 dupa prelungiri) si FC Brasov-U Cluj 1-3. Joi am avut pentru cititori: Otelul-Pandurii 2-2 (2-3 dupa prelungiri), Rapid CFR Suceava-Petrolul 2-3 si Rapid-CFR Cluj 1-2

Comentează
Cupa Romaniei28/10/2014 10:06

Optimile Cupei Romaniei Timisoreana sunt transmise LIVE TEXT, incepand de marti, cand se disputa CS Mioveni-Dinamo 1-0 si CSMS Iasi-Steaua 0-1. Programul zilei de miercuri: ASA Tirgu Mures-Ceahlaul 4-0, CSU Craiova-Viitorul 1-1 (2-1 dupa prelungiri) si FC Brasov-U Cluj 1-3. Joi avem pentru dumneavoastra: Otelul-Pandurii 2-2 (2-3 dupa prelungiri), Rapid CFR Suceava-Petrolul (18:30) si Rapid-CFR Cluj (20:30).

Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 09:37

Iata rezumatul video al meciului castigat de Steaua cu 1-0 in fata celor din Iasi, gratie unui gol marcat in minutul 89.