Cupa Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 09:15

Meciul CSU Craiova - Viitorul Constanta a fost intrerupt de un incident nefericit. Unul dintre jucatorii olteni s-a ales cu piciorul rupt, dupa o interventie din spate, cu talpa.

Comentează
Cupa Romaniei31/10/2014 14:18

Federatia Romana de Fotbal a anuntat, vineri, componenta urnelor pentru tragerea la sorti a meciurilor din faza sferturilor de finala ale Cupei Romaniei. Tragerea la sorti are loc miercuri, 5 noiembrie, cu incepere de la ora 12:00, si va fi live text pe Onlinesport.ro

Rapid-CFR Cluj 1-2
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 22:27

CFR Cluj este ultima echipa calificata in sferturile Cupei, dupa o victorie pe muchie de cutit inregistrata in Giulesti, scor 2-1, cu ambele goluri inscrise pe final prin Dore si Chanturia, joi seara. Gruzinul Chanturia a fost decisiv in partea secunda pentru echipa lui Miriuta, fiind si la originea golului egalizator. Pentru giulesteni a inscris Daniel Pancu din penalti.

Rapid Suceava-Petrolul 2-3
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 20:34

Petrolul a avut mult de furca in optimile Cupei Romaniei cu divizionara secunda Rapid CFR Suceava, scor 3-2 (1-0), la capatul unui joc in care moldovenii si-au depasit limitele si au mentinut suspansul pana la final. Ipsa a deschis scorul pentru oaspeti, Matei a egalat in minutul 56, iar "lupii" au muscat in doua randuri prin Velescu (autogol) si Haddad in doar cateva minute, pentru ca Sumanariu, in minutul 69, sa asigure sarea si piperul finalului.

optimi de finala
Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 18:34

Meci de foarte buna calitate, cu mult peste media celor vazute in Romania, la Galati, unde Pandurii a eliminat Otelul in optimile de finala ale Cupei Romaniei.

Comentează
Cupa Romaniei29/10/2014 10:02

Apasati aici pentru rezultatele si progamul la zi din Cupa Romaniei, pe care le puteti gasi mereu ca buton in sectiunea aferenta acestei competitii.

LIVE Optimile Cupei Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei28/10/2014 10:06

Optimile Cupei Romaniei Timisoreana sunt transmise LIVE TEXT, incepand de marti, cand se disputa CS Mioveni-Dinamo 1-0 si CSMS Iasi-Steaua 0-1. Programul zilei de miercuri: ASA Tirgu Mures-Ceahlaul 4-0, CSU Craiova-Viitorul 1-1 (2-1 dupa prelungiri) si FC Brasov-U Cluj 1-3. Joi avem pentru dumneavoastra: Otelul-Pandurii 2-2 (2-3 dupa prelungiri), Rapid CFR Suceava-Petrolul (18:30) si Rapid-CFR Cluj (20:30).

Comentează
Cupa Romaniei30/10/2014 09:37

Iata rezumatul video al meciului castigat de Steaua cu 1-0 in fata celor din Iasi, gratie unui gol marcat in minutul 89.

CSU Craiova-Viitorul 1-1, 2-1 d.p.
Comentează
Cupa Romaniei29/10/2014 20:40

CSU Craiova a uitat sa piarda sub comanda duo-ului format din Sorin Cirtu si Emil Sandoi, calificandu-se in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, miercuri, in detrimentul Viitorului condus de Gheorghe Hagi. Alexandru Baluta a inscris impotriva fostei sale echipe, in timp ce Ianis Hagi, prezent pe banca de rezerve, nu a primit nici macar un minut din partea tatalului sau. Bogdan Tiru a impins jocul in prelungiri la una din ultimele faze. Spectacolul din teren a fost umbrit de accidentarea grava a lui Nicusor Bancu. CSU Craiova-Viitorul 2-1 (1-1 la finalul timpului regulamentar), penultimul meci disputat pe "Ion Oblemenco" inainte de inceperea lucrarilor de demolare.

brasov - u cluj 1-3
Comentează
Cupa Romaniei29/10/2014 22:27

Sepcile Rosii s-au calificat, miercuri seara, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce s-au impus cu 3-1 pe terenul formatiei FC Brasov.