CFR Cluj
Petrolul-Steaua 1-1
Comentează
Cupa Romaniei05/03/2015 23:28

Steaua a remizat cu Petrolul, 1-1, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Golul egalizator al campioanei a venit la ultima faza a meciului de la unul dintre cei mai slabi oameni de atac, Alexandru Chipciu. Pentru "lupi" a deschis scorul debutantul Mohamed Tchite, la jumatatea primei reprize. Petrolul putea beneficia si de o lovitura de pedeapsa la hentul lui Tosca.

petrolul - steaua 1-1
Comentează
Steaua05/03/2015 23:39

Mijlocasul stelist Cristi Tanase a declarat dupa turul semifinalei Cupei Romaniei cu Petrolul Ploiesti ca suporterii lipsesc echipei din Ghencea si spera ca protestul fanilor sa ia sfarsit cat de curand.

LIVE Cupa Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei04/03/2015 08:35
MINUT cu MINUT Cupa Romaniei, semifinale: Petrolul-Steaua 1-1 si CFR Cluj-U Cluj 0-0

Miercuri si joi, de la ora 21:30, s-a disputat prima mansa din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei: CFR Cluj-Universitatea Cluj 0-0 si Petrolul-Steaua 1-1. Intrati aici pentru a putea urmari LIVE TEXT desfasurarea minut cu minut a celor doua confruntari.

CFR Cluj-U Cluj 0-0
Comentează
Cupa Romaniei04/03/2015 23:27

CFR Cluj si Universitatea Cluj au incheiat la egalitate, fara gol marcat, prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Daca fosta campioana a Romaniei a avut o scuza, dupa eliminarea timpurie a fundasului Cornel Ene, Universitatea a aratat la fel de prost ca in primele doua etape consumate in returul Ligii 1, cu George Ogararu pe banca. Lemnaru a ratat un penalti. Teoretic, "sepcile rosii" pornesc cu un usor avantaj in retur, insa CFR Cluj are meritul de a nu fi incasat gol cu un om mai putin din minutul 9.

Comentează
Cupa Romaniei04/02/2015 15:11

Miercuri s-a stabilit programul semifinalelor Cupei Romaniei la fotbal. Iata zilele si orele.

Comentează
Cupa Romaniei21/01/2015 08:42

Steaua Bucuresti, CFR Cluj, Petrolul Ploiesti si Universitatea Cluj au intrat astazi in tragerea la sorti pentru semifinalele Cupei Romaniei la fotbal. Vedeti mai jos ce au decis sortii de la Casa Fotbalului.

csu craiova-steaua 0-1
Comentează
Cupa Romaniei05/12/2014 10:34

Ion Craciunescu, fost arbitru international si presedinte al Comisiei Centale a Arbitrilor, s-a exprimat cu privire la decizia lui Alexandru Tudor de a dicta penalty in meciul CSU Craiova-Steaua, lovitura de la 11 metri care a decis pana la urma meciul.

Reprosurile lui Cirtu la adresa lui Tudor pe teren: “Lumea a venit sa vada fotbal, nu pe tine”

Sorin Cirtu s-a napustit asupra arbitrului Alexandru Tudor imediat dupa ultimul fluier al acestuia si I-a reprosat pe un ton virulent, dar decent, acordarea penalty-ului care a decis calificarea Stelei in semifinalele Cupei Romaniei.

Comentează
Cupa Romaniei04/12/2014 22:35
Cupa Romaniei: Steaua elimina CSU Craiova si completeaza careul de asi

Steaua a invins CSU Craiova, in deplasare, la ultimul meci disputat pe arena Ion Oblemenco, cu 1-0. Cu vederea dubla, Raul Rusescu a marcat unicul gol al meciului, dintr-un penalty usor acordat de centralul Alexandru Tudor si transformat cu noroc. Tudor a primit la final reprosurile vulcanicului antrenor Sorin Cirtu, acesta fiind cu greu oprit pe marginea terenului, aflat intr-o veritabila criza de nervi.

Comentează
Cupa Romaniei04/12/2014 19:55

ASA Targu Mures a avut doua bare si un penalty neacordat in meciul de joi seara cu Petrolul, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Numai ca Zeita Fortuna a fost cu ploiestenii, care au marcat in minutul 88 chiar dupa o faza la care erau sa ia gol si au invins cu 1-0. Petrolul a administrat celor de la ASA prima infrangere din acest sezon pe teren propriu, primind accesul in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal alaturi de U Cluj si CFR Cluj.