Cupa Romaniei
Steaua-Astra 1-1, 4-6 dp
Comentează
Cupa Romaniei11/07/2014 23:52

Astra Giurgiu a castigat cel de-al doilea trofeu din istoria clubului, Supercupa Romaniei, dupa o noua intalnire cu Steaua care a necesitat prelungiri si penaltiuri. La fel ca in ultimul act al Cupei Romaniei, giurgiuvenii au avut castig de cauza la loviturile de departajare, Silviu Lung devenind omul meciului dupa ce a parat executia de la punctul cu var a lui Lucian Filip. Chipciu a deschis scorul in timpul regulamentar, iar Enache a impins jocul in prelungiri, cu o lovitura de cap spectaculoasa.

Comentează
Steaua08/07/2014 10:52

Adi Popa este ultimul jucator intrat pe lista accidentarilor de la Steaua inainte de Supercupa Romaniei, care are loc pe 11 iulie de la ora 21:00.

Comentează
Cupa Romaniei23/05/2014 23:52

La prima finala din istoria clubului, Astra Giurgiu a castigat Cupa Romaniei in fata campioanei Steaua in urma loviturilor de departajare. La finalul celor 120 de minute scorul a fost egal, 0-0. Au urmat loviturile de departajare unde Astra s-a impus cu 4-2. Varela si Pintilii au ratat pentru Steaua, in timp ce singura ratare a giurgiuvenilor i-a apartinut lui Cristescu. Meciul a fost LIVE TEXT pe Onlinesport.ro

Comentează
Cupa Romaniei24/05/2014 13:24

Moment de stupoare, vineri seara, atunci cand presedintele inca nevalidat al FRF, Razvan Burleanu, a inmanat Cupa Romaniei celor de la Astra.

Comentează
Cupa Romaniei24/05/2014 00:41

Ioan Niculae, patronul echipei Astra Giurgiu, a anuntat in vestiar ca va oferi un bonus la prima deja promisa pentru castigarea Cupei Romaniei. Informatia a fost furnizata de presedintele Dinu Gheorghe.

Comentează
Steaua24/05/2014 00:19

Alexandru Chipciu a declarat dupa pierderea finalei Cupei Romaniei ca isi doreste sa ramana in continuare la Steaua in pofida pierderii trofeului.

Comentează
Cupa Romaniei24/05/2014 00:24

Cristi Tanase, unul dintre titularii Stelei in finala Cupei Romaniei, a incheiat meciul intr-un picior.

LIVE Steaua-Astra
Comentează
Cupa Romaniei23/05/2014 08:24

Finala Cupei Romaniei a fost in direct incepand cu ora 21:00. Meciul dintre Steaua si Astra a fost transmis minut cu minut in modulul LIVE TEXT.

Comentează
Cupa Romaniei23/05/2014 18:04

Vedeti mai jos echipele probabile pentru finala Cupei Romaniei dintre Steaua si Astra Giurgiu.

Comentează
Cupa Romaniei23/05/2014 07:32

Astăzi are loc finala din Cupa Romaniei, dintre Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu. Cu orgoliul ranit, dupa pierderea campionatului, Astra isi doreste revansa in fata Stelei, echipa care vrea eventul pentru a incununa un sezon perfect.