Cupa Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei14/10/2014 13:26

Programul optimilor de finală ale Cupei României, ediţia 2014-2015, anunţat de site-ului oficial al FRF, este următorul.

Comentează
Cupa Romaniei26/09/2014 14:43

Tragerea la sorţi pentru optimile Cupei României a avut loc, marti la pranz, la Casa Fotbalului. Vedeti mai jos meciurile care se vor disputa pe 29 octombrie intr-o singura mansa.

Comentează
Cupa Romaniei25/09/2014 22:43

Apasati aici pentru rezultatele la zi din Cupa Romaniei la fotbal.

ACS Berceni-Steaua 0-3
Comentează
Cupa Romaniei25/09/2014 22:25

Steaua a eliminat Berceniul din Cupa Romaniei cu ajutorul rezervelor, scor 3-0, la capatul unui meci in care ros-albastrii au suferit in prima repriza si o buna parte din actul secund. Eliminarea lui Etienne, din minutul 71, a cantarit enorm. Gabi Iancu a profitat de eroarea portarului Andreescu si a reluat in poarta goala. Spre final, Iancu a mai inscris de doua ori creand impresia ca ros-albastrii au avut o misiune facila in fata echipei antrenate de dinamovistul Marin Dragnea. S-au mai calficat in optimi echipele Pandurii Târgu Jiu, Oţelul Galaţi, CFR Suceava, CSMS Iaşi, ASA Târgu Mureş, Rapid Bucureşti, CFR Cluj, FC Braşov, Ceahlăul Piatra Neamţ, Petrolul Ploieşti, Dinamo Bucureşti, CS Universitatea Craiova, FC Viitorul, Universitatea Cluj şi Dacia Mioveni.

berceni-steaua 0-3
Comentează
Steaua26/09/2014 00:52

Costel Gilca acorda maxima atentie Cupei Romaniei si spune ca acest trofeu este privit cu la fel de mare seriozitate precum titlul de campioana in Liga 1.

CS Mioveni-Astra 3-1
Comentează
Cupa Romaniei25/09/2014 19:53

Fara Fatai si Budescu in primul "11", Astra a fost eliminata din Cupa Romaniei de divizionara secunda CS Mioveni, cu scorul de 3-1. Cristescu a deschis scorul dupa primul sfert de ora, insa gazdele au lovit decisiv pana la pauza prin Bogdan Stoica (19) si Alin Popa (42). Astra a suferit enorm in partea secunda, nereusind sa isi creeze decat o faza importanta de gol, prin brazilianul Joazinho. Alin Popa a trecut pe langa dubla, iar Marzean a calmat apele spre final, cand Astra cauta cu disperare golul care sa impinga jocul in prelungiri.

mioveni-astra 3-1
Comentează
Astra Giurgiu25/09/2014 21:45

Patronul echipei Astra Giurgiu, Ioan Niculae, a spus ca cel putin un jucator nu mai face parte din lotul  formatiei sale dupa eliminarea suferita, joi seara, in 16-imile Cupei Romaniei.

Comentează
Cupa Romaniei19/09/2014 17:44

Federatia Romana de Fotbal a anuntat programul meciurilor din faza 16-imilor de finala ale Cupei Romaniei. Toate meciurile vor fi live text pe Onlinesport.ro marti, miercuri si joi dupa cum urmeaza.

Comentează
Astra Giurgiu25/09/2014 21:38

Daniel Isaila, antrenorul formatiei Astra Giurgiu, a luat asupra lui eliminarea din Cupa Romaniei si spune ca este pregatit chiar si pentru o eventuala demitere.

Comentează
Steaua25/09/2014 19:06

Steaua va folosi in aceasta seara, de la ora 20:30 in Cupa Romanei, o echipa formata in majoritate din rezera, contra celor de la ACS Berceni.