Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt
Comentează
Cupa Romaniei25/05/2016 08:55

ASA Târgu Mureș a câștigat Cupa României la fotbal feminin, marți, la Hunedoara, după ce a învins-o în finală pe Olimpia Cluj cu scorul de 2-1 (2-1).

finala cupei romaniei
Comentează
Cupa Romaniei18/05/2016 00:22
CFR Cluj revine de la 0-2 cu Dinamo si castiga Cupa Romaniei la loviturile de departajare

Revenire fabuloasa pentru CFR Cluj in finala Cupei Romaniei cu Dinamo, dupa ce formatia bucuresteana a condus cu 2-0 dupa primele 45 de minute. Ardelenii au intors scorul in partea secunda si au trimis meciul in prelungiri cu un gol in minutul 89, pentru a se impune cu 5-4 la loviturile de departajare. Dorin Rotariu a ratat singurul penalty din seria de cinci, mai precis fostul portar dinamovist Traian Marc a reusit sa apere.

Comentează
Cupa Romaniei17/05/2016 16:56

Am transmis live text pe onlinesport.ro de la ora 21:30 finala din Cupa Romaniei care le-a opus pe Dinamo si CFR Cluj.

Comentează
Cupa Romaniei17/05/2016 10:52
Cupa Romaniei: Avancronica finalei Dinamo-CFR Cluj (LIVE, 21:30)

Pentru Dinamo si CFR Cluj meciul de marti are o miza uriasa prin prisma trofeului pus in joc, unul ravnit de ambele echipe implicate. Meciul va fi live text pe onlinesport.ro

Comentează
Cupa Romaniei16/05/2016 19:01

Antonio Conceicao, antrenorul echipei CFR Cluj, considera ca echipa sa este pregatita din toate punctele de vedere sa castige meciul cu Dinamoa din finala Cupei Romaniei (LIVE pe onlinesport.ro marti seara de la 21:30).

Comentează
Cupa Romaniei09/05/2016 14:06

Amanata din cauza decesului fotbalistului camerunez Patrick Ekeng de la Dinamo, finala Cupei Romaniei se joaca pe 17 mai, iar FRF anunta ca biletele puse in vanzare pentru meciul programat initial pe 10 mai raman valabile.

Comentează
Cupa Romaniei27/04/2016 19:24

Federatia Romana de Fotbal a anuntat data si ora de disputare a finalei Cupei Romaniei din acest sezon, meci in care se vor duela cu trofeul pe masa Dinamo si CFR Cluj.

Comentează
Cupa Romaniei21/04/2016 22:32

Dinamo si CFR Cluj vor disputa finala Cupei Romaniei din acest sezon, dupa ce gruparea dni Gruia a invins-o pe ASA Tg.Mures, cu 2-0, in mansa retur a semifinalelor. In tur, la Targu Mures, fusese 0-0.

Comentează
Cupa Romaniei21/04/2016 01:22

Ati urmarit in aceasta pagina, joi de la 20:30, returul celei de-a doua semifinale din Cupa Romaniei: CFR Cluj-ASA Tg.Mures (20:30). In tur a fost 0-0.

Dinamo in finala Cupei Romaniei dupa 2-2 cu Steaua in deplasare
Comentează
Cupa Romaniei20/04/2016 23:33

Dinamo este prima finalista a Cupei Romaniei in urma rezultatului de egalitate, 2-2, obtinut in deplasare cu Steaua pe Arena Nationala. Un meci disputat si tensionat cu un eliminat in tabara gazdelor, Alexandru Bourceanu in minutul 43.