Cupa Romaniei
Rapid-FC Botosani 0-0 (5-4 dld)
Comentează
Cupa Romaniei23/09/2014 23:18

Rapid a eliminat Botosaniul din 16-imile Cupei Romaniei, scor 5-4, dupa executarea loviturilor de departajare. Virgil Draghia, portarul giulestenilor, si-a ajutat echipa sa mearga in prelungiri printr-o serie de parade incredibile, pentru ca mai apoi, la penaltiuri, sa scoata in fata lui Ianc si sa ii ofere lui Nicolae Vasile posibilitatea de a califica echipa in optimile Cupei.

Comentează
Cupa Romaniei19/09/2014 17:44

Federatia Romana de Fotbal a anuntat programul meciurilor din faza 16-imilor de finala ale Cupei Romaniei. Toate meciurile vor fi live text pe Onlinesport.ro marti, miercuri si joi dupa cum urmeaza.

ASA Tirgu Mures-Concordia 4-1
Comentează
Cupa Romaniei23/09/2014 20:23

ASA Tirgu Mures a eliminat Concordia Chiajna din 16-imile Cupei Romaniei, scor 4-1, intr-un meci in care reusita bulgarului Dyulgerov din debut a reprezentat un simplu foc de paie. Axente, Amauri si N'Doye au inscris in contul gazdelor pana la pauza, scorul final fiind stabilit de primul, la capatul unei pase de geniu venita de la Ianis Zicu.

16-imi
Comentează
Cupa Romaniei23/09/2014 18:04

Marti dupa-amiaza s-au disputat primele meciuri din faza 16-imilor de finala ale Cupei Romaniei, iar favoritele s-au impus fara exceptie.

LIVE 16-imile Cupei Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei23/09/2014 11:34

ASA Tirgu Mures-Concordia 4-1 si Rapid-FC Botosani 0-0 (5-4 dld), din cadrul fazei 16-imilor Cupei Romaniei, au fost transmise LIVE TEXT, marti, incepand cu ora 18:30.

Comentează
Cupa Romaniei12/09/2014 18:29

Federatia Romana de Fotbal a impartit cele 32 de echipe ramase in Cupa Romaniei in trei urne valorice. Tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile de finala a avut loc marti, cu incepere de la ora 12:00, si a fost LIVE TEXT pe Onlinesport.ro. Meciurile se disputa intr-o singura mansa pe 24 septembrie.

Comentează
Cupa Romaniei02/09/2014 15:32

Federatia Romana de Fotbal a anuntat care sunt meciurile fazei a V-a in Cupa Romania, ultima etapa inaintea 16-imilor de finala cand in competitie vor intra si cele 18 echipe de Liga 1.

Steaua-Astra 1-1, 4-6 dp
Comentează
Cupa Romaniei11/07/2014 23:52

Astra Giurgiu a castigat cel de-al doilea trofeu din istoria clubului, Supercupa Romaniei, dupa o noua intalnire cu Steaua care a necesitat prelungiri si penaltiuri. La fel ca in ultimul act al Cupei Romaniei, giurgiuvenii au avut castig de cauza la loviturile de departajare, Silviu Lung devenind omul meciului dupa ce a parat executia de la punctul cu var a lui Lucian Filip. Chipciu a deschis scorul in timpul regulamentar, iar Enache a impins jocul in prelungiri, cu o lovitura de cap spectaculoasa.

Comentează
Steaua08/07/2014 10:52

Adi Popa este ultimul jucator intrat pe lista accidentarilor de la Steaua inainte de Supercupa Romaniei, care are loc pe 11 iulie de la ora 21:00.

Comentează
Cupa Romaniei23/05/2014 23:52

La prima finala din istoria clubului, Astra Giurgiu a castigat Cupa Romaniei in fata campioanei Steaua in urma loviturilor de departajare. La finalul celor 120 de minute scorul a fost egal, 0-0. Au urmat loviturile de departajare unde Astra s-a impus cu 4-2. Varela si Pintilii au ratat pentru Steaua, in timp ce singura ratare a giurgiuvenilor i-a apartinut lui Cristescu. Meciul a fost LIVE TEXT pe Onlinesport.ro