Otelul Galati
CFR Cluj
Comentează
Cupa Romaniei23/04/2015 13:09

Federatia Romana de Fotbal a anuntat, joi, decizia finala in privinta orasului si stadionului care va gazdui finala Cupei Romaniei din acest sezon.

Steaua-Petrolul 3-1
Comentează
Cupa Romaniei02/04/2015 23:23

Steaua a invins Petrolul, joi seara, scor 3-1, in mansa retur a semifinalelor Cupei Romaniei. Golul inscris de Alex Chipciu in primul meci, incheiat 1-1, a contat mult pentru ros-albastri. La fel, capitanul Geraldo Alves nu a putut evolua pentru Petrolul si formatia campioana a speculat harababura din apararea "lupilor", transand calificarea inca din prima parte. "U" Cluj si Steaua sunt cele doua formatii calificate in ultimul act al competitiei. Finala Cupei Romaniei se va disputa pe 31 mai 2015, pe Cluj Arena.

Comentează
Steaua02/04/2015 23:51

Jucatorii echipei Steaua au salutat revenirea la stadion a suporterilor, chiar daca nu vorbim de nucleul fanilor organizati in cele doua peluze, Nord si Sud.

Comentează
Petrolul Ploiesti02/04/2015 23:47

Antrenorul celor de la Petrolul Ploiesti, Mircea Rednic, s-a declarat total nemultumit de prestatia aparatorilor sai la meciul cu Steaua si ameninta ca va da o sansa si altor jucatori in partidele urmatoare.

MINUT cu MINUT Semifinale Cupa Romaniei: Steaua-Petrolul 3-1
LIVE Cupa Romaniei
Comentează
Cupa Romaniei31/03/2015 20:17

Fotbalul romanesc revine in prim-plan la mijlocul saptamanii cu mansa retur a semifinalelor Cupei Timisoreana. U Cluj-CFR Cluj (0-0, 4-2 dupa lovituri de departajare) si Steaua-Petrolul (3-1) vor fi LIVETEXT pe site. Scoruri inregistrate in tur: CFR Cluj-U Cluj 0-0, respectiv Petrolul-Steaua 1-1.

U Cluj-CFR Cluj 0-0, 4-2 d.l.d
Comentează
Cupa Romaniei02/04/2015 00:19

Cu un picior in Liga a 2-a, Universitatea a acces in ultimul act al Cupei Romaniei, dupa o pauza de 50 de ani, in sezonul in care Clujul ar putea ramane fara echipa pe prima scena. Dupa 0-0 in tur, "U" si CFR au avut nevoie de lovituri de departajare pentru se stabili prima finalista a unei competitii ce a avut in semifinale nu mai putin de 3 echipe insolvente, fara drept de participare in cupele europene. U Cluj s-a impus la loviturile de departajare, scor final 4-2. Ionut Larie si Petrucci au ratat la executarea loviturilor de la 11 metri.

petrolul - steaua 1-1
Comentează
Steaua05/03/2015 23:39

Mijlocasul stelist Cristi Tanase a declarat dupa turul semifinalei Cupei Romaniei cu Petrolul Ploiesti ca suporterii lipsesc echipei din Ghencea si spera ca protestul fanilor sa ia sfarsit cat de curand.

Comentează
Cupa Romaniei04/03/2015 08:35
MINUT cu MINUT Cupa Romaniei, semifinale: Petrolul-Steaua 1-1 si CFR Cluj-U Cluj 0-0

Miercuri si joi, de la ora 21:30, s-a disputat prima mansa din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei: CFR Cluj-Universitatea Cluj 0-0 si Petrolul-Steaua 1-1. Intrati aici pentru a putea urmari LIVE TEXT desfasurarea minut cu minut a celor doua confruntari.

CFR Cluj-U Cluj 0-0
Comentează
Cupa Romaniei04/03/2015 23:27

CFR Cluj si Universitatea Cluj au incheiat la egalitate, fara gol marcat, prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Daca fosta campioana a Romaniei a avut o scuza, dupa eliminarea timpurie a fundasului Cornel Ene, Universitatea a aratat la fel de prost ca in primele doua etape consumate in returul Ligii 1, cu George Ogararu pe banca. Lemnaru a ratat un penalti. Teoretic, "sepcile rosii" pornesc cu un usor avantaj in retur, insa CFR Cluj are meritul de a nu fi incasat gol cu un om mai putin din minutul 9.

Comentează
Cupa Romaniei04/02/2015 15:11

Miercuri s-a stabilit programul semifinalelor Cupei Romaniei la fotbal. Iata zilele si orele.