2
Iran
Rezaeian 90' Cheshmi 90'

Asa am trait Tara Galilor - Iran

Am transmis live text in aceasta pagina primul meci al zilei de vineri la Cupa Mondiala. Tara Galilor - Iran deschide etapa a doua din faza grupelor.

14:04

Final de partida. Iran castiga cu doua goluri marcate in minutele aditionale.

90'

Gol Rezaeian!

Contraatac devastator al iranienilor in superioritate numerica, patru contra doi. Rezaeian inscrie golul doi cu o minge ridicata peste portar.

90'

Gol Cheshmi!

Iran deschide scorul prin Cheshmi. Sut formidabil din afara careului dupa un moment de fixare a galezilor in propria suprafata de pedeapsa.

90'

Nu se joaca mai nimic in prelungiri. Foarte multe fragmentari. Jahanbakhsh vede si el cartonasul galben pentru un picior ridicat prea sus.

90'

Meciul e prelungit cu 9 minute.

88'

Iranul rateaza o noua sansa de gol. Mehdi Torabi trimite pe langa poarta din afara careului.

87'

Danny Ward intra in poarta Tarii Galilor. Jocul se reia cu lovitura libera pentru Iran.

86'

Cartonas rosu !

Portarul galez este eliminat cu rosu direct!

84'

Portarul galez Hennessey iese din poarta si intra dura asupra lui Mehdi Taremi. Arbitrul vine la margine sa vada reluarea.

83'

Ocazie pentru Tara Galilor la sutul lui Ben Davies. Mingea e deviata in corner.

79'

Patrundere a lui James oprita prin fault. Jocul continua spre nemultumirea galezilor.

74'

Ahmad Noorollahi face semn ca nu mai poate continua. Alireza Jahanbakhsh e pregatit la margine sa intre in joc.

73'

Trei cornere la rand pentru Iran. Se executa pe poarta si Hennessey reuseste sa respinga.

70'

Saeid Ezatolahi suteaza putin pe langa poarta. Mingea e deviata de portar in corner.

70'

Continua sa preseze iranienii. Acestia obtin o noua lovitura de la colt.

64'

Iranul aduce din nou mingea in careul galez. Taremi e blocat in momentul sutului.

63'

Minge centrata direct in bratele portarului galez.

63'

Taremi trimite pentru Azmoun. Mingea e respinsa in corner.

54'

Minge trimisa direct in bratele portarului iranian.

54'

Lovitura libera pentru Tara Galilor.

51'

Ocazie mare pentru Iran. Azmoun trimite in bara dupa o faza de contraatac. Mingea a ramas la iranieni si inca o data bara s-a opus golului. Ali Gholizadeh a tras din afara careului.

46'

S-a reluat partida.

13:05
12:50

Mario Escobar trimite echipele la vestiare.

45'

Portarul galez retine un sut de la mare distanta.

45'

Rodon vede cartonasul galben prntruyo intrare dura in marginea terenului.

32'

Posesie superioara pentru Tara Galilor (54%).

23'

Azmoun reia cu capul peste poarta dupa o centrare din lovitura libera.

16'

Marcheaza iranienii, fanionul ramane jos, dar se intervine din camera VAR si e gol anulat corect pentru un offside evident.

13'

S-a reluat meciul. Moore e inapoi in teren.

12'

Ocazie mare Tara Galilor. Hosseini blochează reluarea lui Moore din fata portii. Se resimte atacantul galez.