0
0
Spania

Asa am trait Maroc - Spania

Ultima zi a optimilor de finala a debutat la Cupa Mondiala cu duelul Maroc - Spania (17:00).

19:47

Maroc se califica in sferturi dupa 3-0 cu Spania la loviturile de la 11 metri.

Penalty
P

GOL Maroc! Hakimi transforma cu o executie plasat pe centrul portii.

P

RATARE! Bono apara sutul lui Busquets.

P

RATARE Maroc! Apara Unai Simon executia lui Bounon.

P

RATARE Spania! Bono apara sutul lui Soler.

P

GOL Maroc! Ziyech suteaza tare si pe centru pentru 2-0.

P

RATARE Spania! Sarabia trimite in bara.

P

GOL Maroc! Sabiri transforma primul penalty.

Pauza 4
19:34

Se termina cele 120 de minute si vom avea lovituri de la 11 metri.

Prelungiri 2
120'

Sarabia nu prinde cadrul portii cu un sut din interiorul careului. Mingea a sters bara inainte de a iesi afara.

116'

Spania iese la contraatac prin Morata, insa pasa decisiva pentru Ansu Fati e complet gresita.

114'

Contraatac al Marocului prin Cheddira. Se incurca in pasi si pierde mingea pana la urma.

106'

Au început ultimele 15 minute de joc in acest meci.

Pauza 3
19:15

Pauza intre reprizele de prelungire. In continuare 0-0.

Prelungiri 1
103'

Ocazie a marocanilor ratata de Cheddira. Apara senzational Unai Simon.

103'

Rodri incearca sutul de la distanta. Mingea se duce mult peste poarta marocana.

100'

Nico Williams suteaza in blocaj. Corner pentru Spania.

95'

Cheddira scapa singur cu portarul spaniol. Semnalizare de la margine pentru offside.

91'

Incepe prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
18:53

0-0 dupa 90 de minute. Meciul intra in prelungiri.

90'

Bono respinge sutul lui Pedri din lovitura libera.

90'

Lovitura libera pentru Spania. Minge centrata in careu de unde Morata trimite peste poarta.

81'

Morata se demarca in careu si trage paralel cu linia portii.

76'

Laporte il sterge cu crampoanele pe Hakimi.

70'

Spania domina teritorial, fara insa a-si crea vreo sansa importanta de gol.

54'

Olmo trage pe poarta. Mingea e respinsa de Bono.

53'

Gavi obtine lovitura libera in marginea careului in duel cu Hakimi.

46'

Start de repriza secunda.

17:46

0-0 la pauza intre Maroc si Spania. Nu e deloc meciul usor de care sperau ibericii sa aiba parte.

42'

Eroare in apararea Spaniei de care nu profita Aguerd. Lovitura de cap peste poarta.

33'

Spania a echilibrat partida in ultimele minute dupa inceputul entuziasmant al marocanilor.

26'

Fanionul ramane acum jos la patrunderea lui Asensio. Acesta suteaza in plasa laterala.

25'

Ocazie uriasa ratata de Spania. Gavi a trimis in transversala, dar s-a ridicat fanionul pentru un offside la Ferran.