3
Serbia
Mitrovic 55' Milinkovic-Savic 45' Pavlovic 45'

Asa am trait Camerun - Serbia

Ziua de luni, ultima a etapei secunde din faza grupelor la Cupa Mondiala, a debutat cu intalnirea Camerun - Serbia (12:00), meci din Grupa G.

14:02

S-a incheiat meciul. 3-3 spectaculos intre Camerun si Serbia.

90'

Minge sutata direct pe poarta. Retine portarul Serbiei si lanseaza contraatacul.

90'

Lovitura libera periculoasa obtinuta de camerunezi in minutul 90+3.

90'

Portarul camerunez Epassy agata cu o mana lobul incercat de Mitrovic.

90'

Sase minute de prelungire pentru acest meci.

89'

Ce ocazie rateaza Mitrovic! Centrare din dreapta, Tadic preia in careu si ii potriveste mingea pe sut lui Mitrovic, insa acesta nu prinde poarta.

88'

Kostic patrunde in careu si trimite pasa la poarta. Un sut moale fara nicio emotie pentru camerunezi.

86'

Aboubakar cauta poarta cu un sut de la distanta.

85'

Kostic trimite in careul camerunez. Mingea se scurge in afara terenului.

76'

Mitrovic scapa singur cu portarul si e blocat de Epassy. Sansa mare ratata de sarbi pe contraatac.

67'

Gol Choupo-Moting!

Senzationala faza creata de camerunezi. Aboubakar a scapat singur cu portarul pe contraatac si paseaza decisiv in fata portii pentru finalizarea lui Choupo-Moting.

63'

Gol Aboubakar!

Finalizare spectaculoasa a lui Aboubakar, lob peste portarul sarbilor, si dupa verificarea VAR centralul arata centrul terenului.

63'

Sut slab trimis spre poarta de Toko-Ekambi. Sarbii aduc rapid mingea in careul camerunez si Milinkovic-Savic rateaza cu usurinta.

58'

Actiune rapida a camerunezilor. Fai incearca lansarea lui Choupo-Moting, insa trimite prea tare.

57'

Choupo-Moting aproape de o reluare decisiva. Lovitura libera pentru camerunezi de pe flancul drept.

55'

Gol Mitrovic!

Serbia se desprinde pe tabela prin Mitrovic dupa o suita de pase. Finalizare din interiorul careului cu latul.

46'

A inceput repriza secunda.

12:54

Serbia conduce la pauza, cu 2-1, dupa ce Camerun deschisese scorul.

45'

Inca un atac periculos al sarbilor care sunt aproape de a marca prin Mitrovic. Camerun e groggy in acest final de repriza.

45'

Gol Milinkovic-Savic!

Intoarcere spectaculoasa de rezultat. Serbia trece la conducere dupa reusita lui Sergej Milinkovic-Savic. Sut din afara careului care il surprinde pe portarul camerunez.

45'

Gol Pavlovic !

Serbia egaleaza dupa o faza fixa. Centrare in careu si fundasul Pavlovic inscrie cu o lovitura de cap in dreapta portarului.

45'

Sase minute de prelungire pentru prima repriza.

43'

Dubla ocazie ratata de Kunde. Acesta a castigat usor mingea in duel cu Lukic si patrunde pe zona centrala. Primul sut in portar, apoi in peluza.

38'
37'

Pentru Jean-Charles Castelletto este primul gol marcat la nationala. Acesta nu mai inscrisese din 6 august 2021, de la un 1-1 intre Nantes si Monaco.

36'

Centrare trimisa de Fai din flancul drept. Mingea iese in out de margine.

29'

Gol Castelletto!

Camerun deschide scorul prin fundasul Castelletto dupa o faza fixa. Acesta a impins mingea in poarta din cativa metri.

24'

Un nou corner al sarbilor ramas fara rezultat. Dominare sterila pana acum e vecinilor nostri.