3
0
Senegal

Asa am trait Anglia - Senegal

Anglia a intalnit pentru prima data dupa 32 de ani o echipa africana in faza eliminatorie a Cupei Mondiale.

22:53

90'

Senegal termina meciul in ofensiva, dar e doar pentru impresia artistica.

90'

Patru minute de prelungire.

87'

Primul corner pentru Senegal in acest meci. Mingea ajunge fara probleme in bratele lui Pickford.

83'

Prima actiune a senegalezilor in aceasta repriza vine abia acum. Sarr trimite cu capul peste poarta.

82'

Se joaca la trecerea timpului. Anglia si-a schimbat practic liniile cu mai multe schimbari, in timp ce senegalezii sunt incapabili sa ameninte poarta lui Pickford.

57'

Gol Saka!

Foden se joaca cu apararea senegaleza si paseaza decisiv pentru golul lui Saka. A treia reusita pentru Saka la aceasta Cupa Mondiala.

54'

Saka suteaza peste poarta din pasa lui Kane in careu.

46'

21:49

Pauza intre Anglia si Senegal. Vicecampioana Europei are 2-0 si e cu un picior in sferturi, acolo unde o astepta Franta.

45'

Gol Kane!

Anglia loveste pe contraatac. Harry Kane e lasat singur cu portarul si nu-l iarta pe Mendy.

43'

Shaw patrunde in careu, dar iese cu mingea afara. Mendy i-a inchis unghiul.

42'

Saka trimite la intalnire in careu pentru aparitia lui Foden. I-ar mai fi trebuit vreo zece centimetri sa reia in poarta.

41'

Anglia forteaza si Kane nu prinde poarta din zece metri. Nu si-a potrivit pasii atacantul englez.

39'

38'

Gol Henderson!

Anglia deschide scorul la prima actiune periculoasa. Henderson apare surprinzator la finalizare in careul advers si marcheaza cu latul din pasa lui Bellingham.

37'

A scapat de galben Walker si Anglia ramane fara galben incasat la aceasta Cupa Mondiala.

35'

Walker il opreste prin fault pe Sarr.

31'

Pickford se opune golului in fata lui Dia intr-o faza unu la unu. Mare ocazie pentru Senegal.

22'

Ocazie mare ratata de Senegal. Sarr trimite peste poarta din sase metri. Totul a pornit de la o eroare comisa de Maguire.