CSA Steaua

CSA Steaua invinsa de Metaloglobus intr-un amical in Ghencea. Stefan Iovan sarbatorit dupa meci!

Recent promovata in al treilea esalon, CSA Steaua a sustinut un amical, sambata, pe teren propriu, cu Metaloglobus Bucuresti, echipa de Liga 2.

Formatia din al doilea esalon s-a impus de o maniera categorica, cu 3-1, in meciul disputat pe terenul 5 al Complexului din Ghencea.

Omar cu o dubla si Ovidiu Herea din penalty au marcat golurile formatiei din cartierul bucurestean Pantelimon.

Pentru CSA Steaua a redus din diferenta Chipirliu in minutul 90.

“Mie mi-a placut meciul. Au fost doua echipe care au aratat fotbal. Scorul este mincinos, pentru ca si noi am avut foarte multe ocazii. Steaua n-a fost cu nimic inferioara”, a declarat Stefan Iovan pentru Steaua TV.

Acesta a fost sarbatorit dupa meci de jucatorii Stelei pentru aniversarea din 23 august, cand fostul mare fundas al militarilor va implini 60 de ani.