1
0
CFR Cluj

Asa am trait Jablonec - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Jablonec - CFR Cluj din prima etapa a grupelor Conference League.

23:54

90'

Costahe rateaza incredibil la ultima faza dupa o aruncare de la margine. Omrani a prelungit cu capul pe spate.

89'

Bouhenna opreste contraatacul gazdelor cu pretul unui galben.

79'

Omrani se demarca in careu si trage la poarta. Prea slab pentru a modifica tabela.

76'

Reluare periculoasa a lui Bouhenna. Corner pentru CFR.

67'

Bordeianu suteaza in zidul gazdelor. Sansa buna irosita de CFR.

66'

Omrani obtine lovitura libera in marginea careului advers.

65'

Bordeianu centreaza din lovitura libera si Bouhenna reia pe poarta. Respinge Hanus in corner.

54'

Bouhenna intra in locul lui Culio.

52'

Gol Pilar!

Jablonec deschide scorul din lovitura de la 11 metri.

47'

Cartonas rosu !

Camora opreste mingea cu mana dupa o interventie ratata de Balgradean. Cartonas rosu direct pentru Camora si penalty pentru Jablonec.

46'

45'

Kratochvil suteaza din in zidul CFR-ului din lovitura libera. A fost ultima faza a reprizei.

40'

Sut pe jos trimis de Manea din marginea careului.

39'

Deac misca mingea pentru sutul lui Omrani pe langa poarta. A fost o indirecta pentru CFR. Pana la urma corner pentru campioana Romaniei.

35'

Omrani acuza o accidentare. Este scos la margine si pana la urma continua jocul.

32'

Lovitura de cap a lui Omrani peste poarta dupa primul corner al CFR-ului in acest meci. Trebuia acordata o noua repunere de la colt. Eroare de arbitraj din partea brigazii albaneze.

23'

Balgradean se opune golului la sutul lui Zeleny dupa al patrulea corner al gazdelor. E cea mai mare ocazie de pana acum.

19'

Omrani suteaza peste poarta din lovitura libera.

18'

Debeljuh obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

16'

Al doilea corner pentru Jablonec.

6'

Jablonec aproape de gol pe contraatac prin Plestil. Acesta suteaza peste poarta fata in fata cu Balgradean.

1'

A inceput meciul. Cei de la CFR au avut lovitura de incepere.

20:58

Jablonec: 1 Hanus – 4 Holik, 27 Kubista, 12 Zeleny, 16 Krob – 24 Plestil, 8 Houska, 7 Povazanec, 17 Kratochvil, 11 Pilar – 15 Dolezal ©.

CFR Cluj: 34 Balgradean – 4 Manea, 3 Burcea, 92 Cestor, 45 Camora © – 10 Deac, 37 Bordeianu, 19 Culio – 9 Omrani, 22 Debeljuh, 27 Petrila.

Arbitru: Enea Jorgji (Albania).

13:44

Cotele oferite de BETANO
Jablonec - 3.11 | Egal - 3.35 | CFR - 2.63

13:43

Avancronica

Jablonec a fost eliminata in turul 3 preliminar al Europa League de Celtic, dupa 2-4 acasa si 0-3 in deplasare.

Astfel, echipa din Cehia a ajuns in playoff-ul din Conference League, acolo unde a depasit-o pe Zilina din Slovacia, cu 5-1 acasa si 3-0 in deplasare.

CFR Cluj si-a asigurat prezenta in grupele Conference League dupa ce a trecut doua tururi preliminare in Champions League.

Campioana Romaniei le-a eliminat nu fara emotii pe Borac Banja Luka din Bosnia (dupa 120 de minute) si pe Lincoln Red Imps (Gibraltar).

Au urmat apoi confruntarile cu Young Boys Berna si Steaua Rosie Belgrad, partide in care CFR Cluj a obtinut un singur egal si a pierdut de trei ori cu severitate.

Ratarea prezentei in grupele primelor doua competitii europene a dus la indepartarea antrenorului Marius Sumudica, cel care in campionat obtinuse sapte victorii in primele sapte etape.

A fost readus Dan Petrescu la echipa si CFR Cluj a pierdut la Botosani pentru prima data in competitia interna.

Dupa locul trei ocupat sezonul precedent in campionatul Cehiei, Jablonec are parte de un start modest de sezon, cu o singura victorie in ultimele cinci meciuri, chiar in ultima etapa (1-0 cu Karvina).

Locul 11 pentru Jablonec in clasament, cu opt puncte in sapte etape.