Conference League

Asa am trait CFR Cluj - Shaktyor Soligorsk si Djurgarden - Sepsi

Am transmis livetext in aceasta pagina, joi seara, de la 20:00, meciurile CFR Cluj - Shaktyor Soligorsk si Djurgarden - Sepsi Sf.Gheorghe, partide retur din turul 3 preliminar al Conference League.

FINAL CFR Cluj - Shaktyor Soligorsk 1-0 (0-0 in tur)

21:51 Fluier final in Gruia dupa cinci minute de prelungire. CFR Cluj se califica in playoff-ul Conference League.
88'
- Deac reia peste poarta din centrul careului.
78' - Scuffet blocheaza sutul lui Skavysh pe coltul scurt.
52' - Sansa de gol pentru oaspeti la sutul lui Antic. Mingea s-a dus pe langa poarta.
21:02 S-a reluat meciul.
20:48 Pauza in Gruia. CFR conduce cu 1-0 la pauza.
37 - GOL CFR Cluj! Betancor deschide scorul din pasa lui Debeljuh.
33'
- Deac suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.
28' - Sut pe langa poarta trimis de Petrila dupa o patrunde printre doi adversari.
24' - Satara nu mai poate continua si iese pe brate la marginea terenului.
11' - Cadere a lui Deac in careul advers. Repunere din 6 metri.
20:00 A inceput meciul din Gruia.

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Burca, Yuri, Camora - Cbek, Betancor, Boateng - Deac, Debeljuh, Petrila.

Soligorsk: Plotnikov - Simunovic, Filipenko, Satara, Antic - Divanovic, Krymi, Korzun - Correia Da Silva, Placca, Ahmedi.

Nemultumirea lui Dan Petrescu inaintea returului cu echipa din Belarus si alte informatii cheie despre meciul din Gruia.

Final Djurgarden - Sepsi 3-1 (3-1 in tur)

21:53 Final de partida la Stockholm si de campanie europeana pentru Sepsi.
71'
- Asoro face sah mat apararea lui Sepsi si marcheaza pentru 3-1.
66' - Televiziunea suedeza anunta asistenta de pe Tele2 Arena (19.280 de spectatori).
21:01 A inceput repriza secunda.
20:47 Pauza in meciul de la Stockholm.
23' - Djurgarden trece in avantaj. Asoro a marcat pentru 2-1 cu capul dupa un corner.
22' - Ninaj salveaza in extremis din fata portii la centrarea lui Asoro.
16' - Fanii gazdelor mai au putin si intra in teren la un corner batut de Matei.
12' - Egaleaza cei de la Djurgarden prin Finndell. Sut din interiorul careului.
8' - Sepsi deschide scorul prin Matei dintr-o lovitura libera.
1' - Edvardsen vede cartonasul galben dupa 25 de secunde pentru o intrare cu talpa.
20:00 A inceput meciul de la Stockholm.

Djurgarden: Zettersrtom - P.Johansson, Hien, Ekdal, Bentsson - Finndell, Schuller, Eriksson - Asoro, Edvardsen, Radetinac.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas - Aganovic, Paun, Matei - Damascan, Rondon, Barbut.

Cristiano Bergodi (antrenor Sepsi) nu si-a pierdut increderea dupa meciul tur: "Va fi un meci greu dupa rezultatul din tur. Dar am venit aici ca sa facem un meci frumos. Trebuie sa jucam cu incredere si curaj, pentru ca nu avem nimic de pierdut. Ar fi un lucru extraordinar sa ne calificam mai departe, o minune adevarata, pentru ca venim dupa rezultatul negativ din tur".