1
Panama
Baloy 78'

Asa am trait Anglia - Panama. Un meci cu sapte goluri

Prima intalnire din istorie intre Anglia si Panama a fost live text in aceasta pagina, duminica, de la ora 15:00.

16:53

78'

Gol Baloy!

Primul gol inscris de Panama la Cupa Mondiala vine dupa o faza fixa. Centrare din stanga si Baloy reia din alunecare in stanga lui Pickford.

76'

Torres trece pe langa gol dupa o centrare din corner.

73'

Henderson rateaza de putin poarta cu un voleu din marginea careului.

70'

Dubla schimbare la Panama: Arroyo in locul lui Barcenas si Baloy in locul lui Gomez.
Inlocuire si la englezi: Rose in locul lui Trippier.

64'

Delph in locul lui Lingaard si Vardy in locul lui Kane la englezi, respectiv Avila in locul lui Godoy la Panama.

62'

Gol Kane!

Loftus-Cheek suteaza din afara careului si mingea deviata de Kane intra in poarta pentru 6-0. Kane este creditat cu golul si bifeaza astfel un hattrick.

46'

Reincepe meciul.

45'

Cu aceste doua reusite Kane ii egaleaza pe Romelu Lukaku si Cristiano Ronaldo in fruntea ierarhiei marcatorilor.

45'

Gol Kane!

Kane trimite in acelasi colt, la inaltime. Penedo se aruncase acum in partea opusa. Anglia are 5-0 inaintea pauzei!

45'

Escobar incaseaza un galben pentru proteste.

43'

Un nou penalty acordat Angliei pentru un fault in careu comis de aceasta data de Godoy in duel cu Kane.

40'

Gol Stones!

Dubla reusita de Stones dupa o schema minunata a englezilor. Penedo s-a opus la reluarea lui Sterling, dar n-a avut ce face la capul lui Stones.

36'

Gol Lingaard!

Lingaard majoreaza avantajul Angliei cu un sut superb din afara careului.

23'

Loftus-Cheek avertizat pentru un fault la centrul terenului.

21'

Gol Kane!

Executie fulgeratoare si nicio sansa pentru Penedo. Un sut aproape de vinclu.

20'

Lingaard preia in careu si este faultat din spate de Escobar. Penalty indiscutabil.

16'

Barcenas sutaeza din afara careului si minge nu trece departe de poarta engleza.

10'

Cooper este avertizat si va fi suspendat in etapa finala.

9'

Gol Stones!

Stones apare fara marcaj in centrul careului si deschide scorul cu o lovitura de cap in dreapta lui Penedo.

7'

Corner obtinut de Trippier si englezii din tribune se bucura ca pentru un penalty.