Zenit produce surpriza pe Da Luz

Echipa antrenata de Andre Villas-Boas incepe cu dreptul actuala campanie europeana si se impune detasat pe Da Luz din Lisabona in fata “Vulturilor” de la Benfica.

Brazilianul Hulk si-a facut din nou datoria confirmand multele milioane de euro platite pe el si a deschis scorul dupa doar cinci minute.

Witsel, un alt jucator adus la pachet cu Hulk in era Luciano Spaletti, a punctat si el la jumatatea primei reprize, stabilind practic scorul final.

Benfica s-a zbatut pana la ultimul fluier in propria neputinta si pare ca nu-si revine dupa a doua finala de Europa League pierduta la rand.

AS Monaco a castigat la limita meciul cu Bayer Leverkusen, in cealalta partida a Grupei C, scor 1-0.

Joao Moutinho a marcat unicul gol al meciului din Principat dupa o pasa a bulgarului Berbatov, omul a carui misiune este sa-l faca uitat pe Radamel Falcao.